Augaline mityba
Sveikata, grožis

Augalinės kilmės maisto produktų vartojimas ir nauda mūsų sveikatai

Nėra ko abejoti, kad natūralių, organiškų ir augalinių maisto produktų vartojimas yra nepaprastai naudingas kiekvieno iš mūsų sveikatai. Natūralus maistas yra tikrų tikriausia gamtos mums suteikta dovana, kuri gerina mūsų sveikatą ir savijautą.

Kas yra natūralūs augaliniai maisto produktai?

Žinoma, visų pirma galite savęs klausti, kas gi yra natūralūs augaliniai maisto produktai? Tačiau atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas ir nesudėtingas – tai maisto produktai, kuriuose nėra jokių sintetinių priedų, kurie yra 100 % augaliniai ir kuriuose nėra jokių gyvūninės kilmės pėdsakų. Tuo tarpu žmogaus sukurti sintetiniai maisto produktai yra labai perdirbti ir juose neišvengiamai trūksta įvairių maistinių medžiagų, kurios yra taip būtinos kiekvieno žmogaus organizmui. Tarp natūralių augalinių maisto produktų patenka vaisiai, daržovės, grūdai, ankštinės daržovės, riešutai ir kt.

Augalinės kilmės maisto produktų vartojimo svarba

Deja, bet šiomis dienomis pastebima, kad vis daugiau žmonių pasiduoda pagundai kasdien vartoti nesveiką maistą, kuriame yra daug cukraus, druskos ir įvairių mūsų sveikatai pavojingų sintetinių medžiagų. Visa tai daro didelę žalą žmogaus sveikatai ir savijautai, kartu prisidedant ir prie nutukimo rizikos. Daugybė atliktų tyrimų parodė, kokią didelę žalą žmogaus organizmui daro nesveikas ir greitas maistas ir kaip reikšmingai tai gali sutrumpinti žmogaus gyvenimo trukmę, kartu padidinant ir vėžio formavimosi riziką.

Tuo tarpu, jei jūsų kasdienėje mityboje taip pat iki šiol buvo daug riebių, saldžių, sūrių ir nesveikų maisto produktų, kurių sudėtyje nėra jokių jūsų organizmui būtinų pagrindinių maistinių medžiagų, greičiausiai ir jūs jaučiate įvairius sveikatos sutrikimus, kurie blogina jūsų kasdienio gyvenimo kokybę. Tai gali nulemti viršsvorį, sutrikdyti jūsų virškinimo sistemos veiklą, pabloginti jūsų miegą, sumažinti energijos lygį, pabloginti jūsų bendrą savijautą ir netgi nuotaiką.

Tačiau, laimei, nuo viso to galima labai nesunkiai apsisaugoti, jei yra pakoreguojamas kasdienės mitybos racionas, į jį įtraukiant daugiau sveikų maisto produktų, tokių kaip daržovės, vaisiai, neskaldyti grūdai ir kt. Be to, tokių maisto produktų vartojimas taip pat gali padėti sumažinti ir tam tikrų ligų, pvz., vėžio riziką. Natūraliuose, ekologiškuose augalinės kilmės maisto produktuose yra gausu mūsų organizmui būtinų antioksidantų, kurie veiksmingai kovoja su laisvaisiais radikalais, neleidžiant jiems pakenkti mūsų organizmo ląstelėms. Taip pat jie užkerta kelią ir oksidacijai, todėl padeda mums apsisaugoti nuo įvairių ligų.

Žinoma, nereikėtų manyti, kad vos tik pradėsite valgyti augalinės kilmės organiškus maisto produktus, akimirksniu išspręsite visas savo sveikatos problemas. Jei jūs iki šiol nepropagavote sveikos gyvensenos ir kasdien maitinotės labai nesveikai, pokyčiams reikės laiko, tačiau jei jūs sistemingai judėsite pirmyn, anksčiau ar vėliau išvysite norimus rezultatus, t.y. sureguliuosite savo kūno svorį, turėsite daugiau energijos, pagerės jūsų miego kokybė, jausitės tvirtesni ir būsite žvalesni. Taip pat laikui bėgant galite pastebėti, kad nebejaučiate įvairių ligų simptomų, kurie iki tol jus lydėdavo jūsų kasdienybėje.

Kita vertus, kartu su sveika mityba jūs turėtumėte pasirūpinti ir pakankamu fizinio aktyvumo lygiu bei poilsiu, kadangi tai yra dar keli svarbūs sveikos gyvensenos ingredientai, be kurių nebūtų galima tikėtis kokybiško ir pilnaverčio gyvenimo. Todėl pasistenkite į savo sveikatos ir savijautos gerinimą pažvelgti kompleksiškai ir neilgai trukus galėsite mėgautis nuostabiais rezultatais.

Plačiau: https://www.naturli-foods.lt/ – 100% augalinis asortimentas, iš pačios aukščiausios kokybės natūralių ingredientų.