Finansai,  Prekės ir paslaugos

Fizinio asmens bankrotas Lietuvoje: KAIP?

Fizinio asmens bankrotas – tai fizinio asmens įrodymas, kad jis yra nemokus ir negali grąžinti susikaupusių skolų. Nors šis įstatymas Lietuvoje sėkmingai veikia jau kelerius metus – retas žino, kad egzistuoja tokia galimybė. Tiesa, procesui būtinas geras teisininkas, kad bankroto įrodymas būtų sėkmingas, taip pat legalus pagal visus Lietuvos Respublikos įstatymus.

Bazinė informacija apie bankrotą

fizinio asmens bankrotasPagrindinė sąlyga, kurią privalo atitikti asmuo norintis bankrutuoti – turi būt nemokus ir neturėti galimybių atsiskaityti su kreditoriais. Asmenys, norintys bankrutuoti – turi išsikelti sau bylą. Pasiskolinta suma turi viršyti 25 MMA. Bankroto byla neišsisprendžia greitai. Kartais ji gali trukti net ir iki kelių metų, o vėliau visą likusi suma, kurios skolininkas negebėjo grąžinti – paprasčiausiai nurašoma. Žinoma, skolininko skolos atidavimo laiko tarpas bei sumos dydis varijuoja pagal jo galimybes. Daugelis klaidingai galvoja, kad bankrotas reiškia, jog skolos visai nebereikės atiduoti. Deja, net ir patyręs teisininkas to negalėtų pasiekti, kadangi Lietuvos įstatymai yra kiek kitokie.

Proceso eiga

Teisinės paslaugos bankroto atveju yra būtinos, kadangi be jų asmuo neturėdamas patirties pats nesusitvarkys su bankrotu. Pirmiausia reikia paduoti bankroto dokumentus apylinkės teismui. Teisingai užpildžius visus dokumentus yra vertinama – ar pareiškėjas turi galimybę bankrutuoti ir atitinka visas nustatytas sąlygas. Jeigu tai – sprendžiamas bankroto atvejis. Žinoma, teismas nuolatos kontaktuoja su kreditoriais ir kartu bando įvertinti skolininko padėtį. Galiausiai, teismas nusprendžia, ar asmuo gali bankrutuoti, ar turi atidavinėti visą skolą, kurią yra sukaupęs per nustatytą laiko tarpą. Jeigu fizinio asmens bankrotas pasiteisina – tokiu atveju nurodoma, kokia pinigų suma turi būti grąžinama kreditoriams. Žinoma, nurodoma per kokį laiko tarpą.

**

Nusprendus bankrutuoti labai svarbu pasirinkti gerus teisininkus, kurie padės Jums susitvarkyti dokumentus ir tuo pačiu pasiekti bankrotą. Žinoma, teisininką gali skirti ir valstybė, tačiau naudojantis tokio specialisto paslaugomis dažniausiai mažesnė tikimybė, kad pavyks pasiekti norimą rezultatą.

Neskubėkite elgtis neracionaliai kai esate labai didelėse skolose. Bankrotas – viena geriausių išeičių. Kuo daugiau informacijos susirinksite – tuo tikresni būsite, kad pavyks pasiekti norimą rezultatą. Šiuo atveju – bent kiek sumažinti skolą.