Automobiliai

Geriausi patarimai naujiems vairuotojams pirmą kartą besirenkantiems automobilį

VIN patikra

Išmokti vairuoti ir įsigyti naują automobilį yra vieni iš svarbiausių pasiekimų žmogaus kasdieniame gyvenime, kurie turi labai didelės ir tiesioginės įtakos gyvenimo kokybei ir patogumui. Nepaisant to, koks bebūtų jūsų mažius, jei tik pradedate vairuoti, tai gali būti pakankamai bauginanti patirtis. Tuo tarpu, jei jūs neturite šeimos narių ar giminaičių, kurie galėtų jums atiduoti savo transporto priemonę, atsiranda dar vienas papildomas nemenkas iššūkis, kurį jūs turėsite įveikti – ir tai neabejotinai yra pirmos naujos transporto priemonės įsigijimas.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, kad įsigyti automobilį šiandien yra labai paprasta, vis dėlto daugumos vairuotojų patirtis rodo visiškai ką kitą. Būtent todėl šiame straipsnyje mes surinkome ir pateikėme labai daug naudingų patarimų naujiems vairuotojams, kurie nori įsigyti savo pirmąją transporto priemonę. Ir, žinoma, tikrai nekalbėsime apie jūsų svajonių automobilio įsigijimą, kuris galbūt yra Ferrari ar Lamborghini. Kalbėsime apie realistiškus ir apčiuopiamus dalykus, kurie suteikia jums didesnę laisvę ir nepriklausomybę, t.y. jūsų pirmo automobilio paiešką, jo finansavimą ir įsigijimą.

Atlikite labai kruopštų tyrimą ir atidžią paiešką

 

Turbūt pakankamai dažnai girdite aplinkinius kalbant apie tai, jog pirmasis automobilis turėtų būti kaip įmanoma pigesnis, senesnis ir prastesnis. Toks požiūris yra grindžiamas tuo, jog pradedantieji vairuotojai turi mažai praktinės patirties, todėl yra mažiau atsakingi bei ne tokie atidūs. Tačiau vis dėlto toks požiūris nėra teisingas. Nors akivaizdu, kad jame yra logikos, vis dėlto senas ir techniškai netvarkingas automobilis pradedančiajam vairuotojui gali tapti tikrų tikriausiu galvos skausmu, kuris reikalauja daugybės papildomo laiko, jėgų ir pinigų. Todėl jei jūs norite, kad jūsų kaip naujojo vairuotojo pradžia būtų kaip įmanoma sklandesnė ir malonesnė, tikrai neturėtumėte orientuotis į senus automobilius. Įsigykite tokį automobilį, kuris būtų praktiškas, komfortiškas, saugus ir techniškai tvarkingas.

Žinoma, norint įsigyti tokią transporto priemonę, visų pirmą būtina atlikti labai atidžią ir kruopščią paiešką. Ir nors galbūt manėte, kad tai galėsite padaryti vos kelių mygtukų paspaudimu, nes šiandien galima visiškai paprastai ir greitai pasinaudoti internetiniais skelbimų portalais, kuriuose yra siūlomi įsigyti patys įvairiausi automobilis, vis dėlto tam reikės kur kas daugiau.

Transporto priemonių rinka šiandien yra labai didelė, o tai reiškia, kad joje siūlomas asortimentas taip pat visuomet turėtų būti tinkamai ir atidžiai įvertintas. Jokiu būdu į automobilio pirkimo procesą negalima žvelgti pro pirštus. Nuo to, kiek jūs dėmesio skirsite savo naujojo automobilio paieškoms, tiesiogiai priklausys ir galutinis rezultatas, kurį jūs galiausiai galėsite pasiekti.

Suprantama, kad pirminė mintis apie naudojimąsi internetu ieškant automobilio, yra visiškai teisingai. Internetas šiuo atveju yra geriausias jūsų draugas, jei norite padidinti savo pasirinkimo laisvę ir lengviau atrasti būtent tokią transporto priemonę, apie kurią visuomet galvojote. Be to, internetu palyginti skirtingus įsigyti siūlomus automobilius taip pat būna kur kas lengviau ir efektyviau.

Tačiau taip pat turėtumėte suprasti, kad atlikdami automobilių paiešką, jums reikėtų pasidomėti ir konkrečiais automobilių modeliais, jų techninėmis savybėmis, funkcionalumų ir siūlomomis galimybėmis. Jūs turite įvertinti ir konkrečių markių bei modelių transporto priemonių ilgaamžiškumą, patvarumą bei dalių ir remonto kainas. Kiekvieno automobilio techninė priežiūra ir aptarnavimas kainuoja skirtingai, todėl jei jūsų biudžetas yra pakankamai ribotas, tikrai neturėtumėte pro savo akis praleisti minėtų detalių. Visa tai jums padės užtikrinti, kad jūsų naujasis automobilis jums nekels didelių sunkumų ir bus tikras pagalbininkas kasdieniame gyvenime.

Nustatykite biudžetą

Galvojant apie nuosavą automobilį, reikėtų būti realistais jūsų biudžeto atžvilgiu. Jei jūs patys mokėsite už savo naująjį pirmąjį automobilį, tuomet labai svarbu, kad jūs iš anksto nustatytumėte savo biudžetą ir pasistengtumėte suprasti, kokia automobilio kaina jūsų neigiamai nepaveiktų. Trumpiau tariant, į naująjį automobilį investuoti daugiau nei jūs iš tikrųjų galite sau leisti tikrai nevertėtų. Žinoma, tikrai ne kiekvienas automobilio pirkėjas turi galimybę už perkamą transporto priemonę sumokėti grynaisiais, naudojant savo asmenines santaupas. Todėl jei jūs galvojate apie finansavimo galimybes, nepamirškite kelių labai svarbių veiksnių.

Visų pirma labai svarbu, kad jūsų patiriamos mėnesinės išlaidos automobiliui (į tai įeina tiek automobilio paskolos arba lizingo įmokos, tiek ir draudimas, techninis aptarnavimas bei kuras) neviršytų 20% jūsų visų mėnesinių pajamų. Pavyzdžiui, jei jūsų mėnesinės pajamos yra 2000 EUR, tuomet automobiliui neturėtų tekti daugiau nei 400 EUR per mėnesį. Jei manote, kad tokia suma bus viršyta, turėtumėte pagalvoti apie pigesnę transporto priemonę arba vertėtų ieškoti būdų, kaip galėtumėte transporto priemonei tenkančias išlaidas sumažinti kitais būdais.

Viena iš pagrindinių ir didžiausių klaidų, kurias daro pirmą kartą automobilį perkantys vairuotojai, yra tokios transporto priemonės įsigijimas, kurios jie iš tikrųjų neturėtų sau leisti. Nedarykite tokios didelės klaidos. Puikiai suprantama, kad visuomet norisi sėstis už labai prabangaus ir naujo automobilio vairo, tačiau jei toks automobilis jums kiekvieną mėnesį atsieis labai didelius pinigus ir labai neigiamai veiks jūsų mėnesinį biudžetą, tuomet akivaizdu, kad tokio pirkinio jūs turėtumėte vengti, pasistengdami sumažinti savo dabartinius lūkesčius iki pakankamai realistiškų ir atitinkančių jūsų dabartinę finansinę situaciją.

Nuspręskite iš ko pirksite automobilį

Kaip žinia, savo naująją transporto priemonę jūs galite pirkti tiek iš automobilių salono, automobiliais prekiaujančių privačių bendrovių ar privačių fizinių asmenų, kurie parduoda jiems priklausiusias naudotas transporto priemones. Kadangi pasirinkimo laisvė yra pakankamai didelė, jūs turėtumėte nuspręsti, iš ko pirksite savo naująjį automobilį. Be abejo, jei transporto priemonę nuspręsite pirkti iš privačių fizinių asmenų, turėtumėte būti labai atidūs ir jokiu būdu nepirkti katės maiše. Pastarasis sprendimas yra vienas iš pačių rizikingiausių, todėl priėmus tokį sprendimą, labai svarbu žinoti, į ką jums vertėtų atsižvelgti. Žinoma, jei bus nuspręsta kreiptis į automobilių saloną, tuomet reikia būti tikriems, kad būsite finansiškai pajėgūs įpirkti naują transporto priemonę. O tai reiškia, kad kiekvienas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų.

Pasinaudokite VIN patikra 

Automobilio paieskos

Niekuomet nepirkite automobilio prieš tai nepasidomėję jo istorija. Tai reiškia, kad visuomet yra būtina ir automobilio VIN patikra. Šiuo atveju automobilio kėbulo numeris (arba VIN numeris) yra tai, ko jums reikia, kad galėtumėte patikrinti jus sudominusios transporto priemonės praeitį. Be abejo, galite sakyti, kad jums iš tikrųjų yra visiškai nesvarbu, kokia yra automobilio istorija ir jums yra svarbiausia, kokia yra jo dabartinė techninė būklė. Tačiau tokį požiūrį jūs turėtumėte kaip įmanoma greičiau pakeisti. Supraskite, kad automobilio praeityje įvykę tam tikri rimti įvykiai (pvz., avarija, skendimas ar kt.), netolimoje ateityje gali pasireikšti tam tikrais automobilio techniniais gedimais, kurių dalis gali būti ir labai rimti bei reikšmingi. Todėl nei vienas automobilio pirkėjas neturėtų nuvertinti automobilio istorijos patikros svarbos. Jei jūs žinosite, kokia yra automobilio istorija, galėsite jaustis ramesnis ir suprasti, kokį automobilį jūs perkate. Be to, tai leis jums suprasti ar automobilio pardavėjas jums nemelavo ir pasakė viską, ką jūs turėtumėte žinoti apie jus sudominusią transporto priemonę, kurią norėtumėte įsigyti. Ir net jei iki šiol jūs niekada nebuvote girdėję apie VIN patikrą, tai nėra problema, kadangi jums tereikia pasinaudoti internetu.

Pasirinkite patikimą pardavėją

Kaip jau buvo minėta, kiekvienas automobilio pirkėjas privalo skirti pakankamai laiko, kad pasirinktų patikimą automobilio pardavėją. Jau minėti veiksniai padeda lengviau suprasti, ar konkrečios transporto priemonės pardavėjas sako tiesą ir ar juo iš tikrųjų jums būtų galima pasitikėti. Be to, jei jūs automobilį pirksite iš privataus fizinio asmens, nepamirškite pasidomėti, kiek laiko jam priklausė jo parduodama transporto priemonė. Jei dokumentuose matysite, kad jis tokį automobilį valdo tik vos keletą savaičių ar kelis mėnesius, tai gali rodyti, jog jis savo parduodama transporto priemone iš tikrųjų nesinaudojo ir ją buvo įsigijęs tik perpardavimui. Todėl dažniausiai rekomenduojama pirmiausia kreiptis į savo draugus ar giminaičius ir pasiteirauti, ar jie nežino, kas parduoda automobilius ir kokia yra jų patirtis su jų žinomais asmenimis arba bendrovėmis.

Patikrinkite automobilį – išorę ir vidų

Suprantama, kad niekuomet nebuvo paprasta tinkamai ir atidžiai įvertinti automobilio techninę būklę. Tam reikia patirties ir žinių. Dėl šios priežasties yra rekomenduojama į pagalbą pasitelkti patyrusius žmones, kurie transporto priemonių srityje turi nemenką patirtį. Tokiu atveju patyręs žmogus galės kur kas lengviau pastebėti, kas konkrečiai transporto priemonei yra blogai ir apskritai – į ką vertėtų atsižvelgti vertinant jos techninę būklę. Ir šiuo atveju turėtų būti įvertintas tiek automobilio vidus, tiek ir jo išorė. Tai reiškia, kad niekuomet negalima susižavėti automobilio išorine būkle. Net jei ji bus labai puiki, tai tikrai neužtikrina, kad ir jos techninė būklė bus nepriekaištinga.

Sukaupkite didesniam pradiniam įnašui

Jei jūs nuspręsite pirkti automobilį kreipiantis į kreditorius ar lizingo bendrovę, tuomet pasistenkite iš anksto sukaupti kaip įmanoma didesnę pradinį įnašą. Be abejo, galbūt jūs radote pasiūlymų, kurių pasinaudojimo atveju nereikia jokio pradinio įnašo, todėl jūs manėte, kad tai galėtų būti būtent tai, ko jūs visuomet ieškojote. Tačiau iš tikrųjų pradinio įnašo nebūvimas nėra jau toks didelis privalumas. Jei jūs norite kuo greičiau išmokėti paskolą arba padengti visas lizingo grąžinimo įmokas, tuomet kuo didesnį pradinį įnašą surinksite, tuo greičiau galėsite džiaugtis jums priklausančia transporto priemone. Kur kas geriau pirkti automobilį ir padengti bent šiek tiek daugiau nei pusę jo vertės. Tai suteikia gerokai daugiau saugumo.

Bet kuriuo atveju, prieš keliaudami į lizingo bendrovę arba kreditorius, kurie teikia automobilių paskolas, turėtumėte atlikti paiešką ir įvertinti šiuolaikinėje rinkoje esančius pasiūlymus. Lygiai taip pat, kaip ir automobilio pasirinkimo atveju, renkantis tokio pobūdžio finansines paslaugas jūs taip pat turėtumėte gerokai pasistengti ir užtikrinti, kad pasirinksite patį optimaliausią variantą. Finansiniai įsipareigojimai visuomet turi tiesioginės įtakos jūsų finansinei situacijai, todėl nepamirškite, kad privalote elgtis labai atsakingai.

Rinkitės neskubėdami

Nors natūralu, kad savo naująjį automobilį galite norėti įsigyti čia ir dabar, turite būti tikri, kad priimsite teisingą sprendimą. Todėl transporto priemonės paieškas atlikite neskubėdami, labai atidžiai apgalvodami kiekvieną jums prieinamą variantą. Jei tai darysite sistemingai, galiausiai galėsite išsirinkti kokybišką ir patikimą transporto priemonę.