Geriausi pientraukiai
Prekės ir paslaugos

Geriausi pientraukiai žindančioms mamoms

Dėl pieno nutraukinėjimo mes, mamos, galime pasijusti tarsi pieno mašinos. Tačiau yra ir gerų naujienų, jei pasiryžote maitinti krūtimi ilgą laiką: Yra keli būdai, kaip šį procesą padaryti ne tokį bjaurų.

Net jei planuojate maitinti tik krūtimi, norėsite po ranka turėti pientraukį. Kodėl? Neišvengiamai turėsite būti be kūdikio ilgiau nei kelias valandas, pavyzdžiui, kai grįšite į darbą, turėsite viena tvarkyti reikalus ar vykti į susitikimus ir jums reikės nutraukti pieną, kad išvengtumėte skausmingo krūtų užsikimšimo. Pieno nutraukinėjimas taip pat naudingas mamoms, kurios norėtų dalytis kūdikio maitinimu su tėvu ar globėju.

Pientraukių tipai

Yra trys pagrindiniai pientraukių tipai:

  • Elektriniai pientraukiai: Šie modeliai įjungiami į sieninį elektros lizdą ir paprastai yra galingiausi iš visų galimų pientraukių. Galite rinktis dvigubą elektrinį pientraukį, kuris vienu metu ištraukia pieną iš abiejų krūtų, arba vieno elektrinio pientraukio modelį, kuris vienu metu ištraukia pieną tik iš vienos krūties. (Viengubo pientraukio veikimas yra mažiau efektyvus, nes iš esmės dvigubai pailgėja laikas, kurį reikia skirti pieno nutraukinėjimui, tačiau jie paprastai yra pigesni už dvigubus pientraukius).
  • Akumuliatoriniai pientraukiai: Akumuliatoriniai pientraukiai būna tiek viengubi, tiek dvigubi. Taip pat yra belaidžių pientraukių, kurie leidžia nutraukinėti pieną visiškai be rankų. Akumuliatoriniai pientraukiai paprastai būna mažesni  už elektrinius pientraukius. Šie pientraukiai puikiai tinka, tuomet kai neturėsite lengvos prieigos prie elektros lizdo (pvz., važiuodamos į darbą ar keliaudamos).
  • Rankiniai pientraukiai: Rankiniai pientraukiai yra rankiniai, todėl naudotoja turi kelis kartus paspausti svirtį, kad krūtis būtų įsiurbta ir ištrauktas pienas. Šie modeliai yra lengvi, nešiojami ir nebrangūs. Trūkumas? Daug darbo teks atlikti pačiai ir dėl to galite gauti ne tiek daug pieno, todėl juos geriausia naudoti retkarčiais.

Uždaros ar atviros sistemos pientraukis?

Kai pradėsite pirkti pientraukius, taip pat pastebėsite šiuos du terminus.

  • Uždaros sistemos pientraukiai arba ligoninės lygio pientraukiai: Uždaros sistemos pientraukiai – tai toks pientraukiai, kurie nuo pieno yra atskirti barjeru (ši funkcija dar vadinama apsauga nuo perpildymo). Tai higieniškiausi pientraukių tipai, nes barjeras neleidžia pienui patekti į aparatą, o tai gali apsunkinti vamzdelių ir smulkių dalių sterilizaciją. Be to, jie paprastai būna brangesni už atviros sistemos pientraukius.
  • Atviros sistemos pientraukiai: Šiuose pientraukiuose  nėra barjero tarp pieno ir pientraukio mechanizmo, todėl pienas pro vamzdelius ir kitas smulkias dalis patenka į buteliuką, todėl gali liestis su pientraukio mechanizmu. Nors jie gali būti mažiau higieniški, atviros sistemos pientraukiai paprastai yra pigesni už uždaros sistemos pientraukius.

Ko ieškoti pientraukyje

Kai pradėsite apsipirkinėti, norėsite rasti konkrečius jūsų poreikius atitinkantį pientraukį – tai, kas tinka vienai mamai, gali būti netinkamas pasirinkimas jums. Sertifikuota žindymo konsultantė Alisa Treigė sako, kad ieškant geriausių motinos pientraukių reikia atsižvelgti į šiuos svarbius veiksnius:

  • Maitinimo dažnumą: Pagalvokite, kaip dažnai traukiate pieną. Jei planuojate traukti bent porą kartų per savaitę, rankinis pientraukis netikslingas, nes jam naudoti reikės skirti daug laiko ir energijos. Tokiu atveju tikriausiai verta investuoti į dvigubą elektrinį pientraukį. O jei manote, kad išbandysite išskirtinį pieno traukimą, tuomet reikia investuoti į geriausią modelį, kurį galite sau leisti.
  • Triukšmo lygis: Nors nė vienas pientraukis nėra visiškai tylus, kai kurie yra garsesni už kitus. Jei traukiate pieną prie kitų žmonių, biure ar per konferencinius pokalbius, galbūt norėsite rinktis tokį, kuris visuotinai pripažįstamas kaip palyginti tylus.
  • Svoris: Jei dažnai važiuosite į biurą arba keliausite, gali būti naudinga turėti lengvą pientraukį.
  • Kur traukiate pieną: Ar turėsite prieigą prie elektros lizdo? Jei ne – tarkime, numatote traukti pieną automobilyje pakeliui į darbą arba vonios kambaryje – galbūt norėsite apsvarstyti dvigubą elektrinį modelį su akumuliatoriumi arba rinktis mažesnį, nešiojamą akumuliatorinį variantą. Kai kuriuos naujesnius pientraukių modelius galima dėvėti po marškinėliais, kad galėtumėte traukti pieną visiškai laisvomis rankomis ir be jokių akivaizdžių vamzdelių ar laidų.
  • Keičiamos dalys: Kas kiek laiko reikia keisti tokias dalis, kaip vamzdeliai ir vožtuvai. Jei traukiate pieną dažnai, verta rinktis pientraukį, suderinamą su plačiai prieinamomis atsarginėmis dalimis. Jei turite kelis pientraukius, pavyzdžiui, vieną darbui, o kitą namams, gali būti patogiau įsigyti du to paties prekės ženklo pientraukius, nes tai reiškia, kad dalys (pavyzdžiui buteliukai) bus suderinamos.

Pasak sertifikuotos žindymo konsultantės Alisos, nepamirškite pagalvoti bent apie 6-12 mėnesių perspektyvą, nes pientraukis gali būti naudojamas tiek laiko. „Daugelis naujų mamų nesuvokia, kiek laiko (ir fizinių pastangų) užima žindymas ir (arba) pieno nutraukinėjimas“, – sako ji. „Dauguma kūdikių valgo kas dvi-tris valandas, kol sulaukia 6 mėnesių, todėl mes mėgstame paklausti savo mamų, ar jų gyvenimo būdas reikalauja lankstumo, laisvės ir mobilumo. Nenorime, kad mamos aukotų savo žindymo tikslus dėl to, kad jų pientraukis neatitinka jų aktyvaus gyvenimo būdo žindymo kelionės metu.“ 

Kaip išrinkome geriausius pientraukius

Sertifikuotos žindymo konsultantės nustatė, kurie pientraukiai turėtų atsirasti mūsų sąraše. Taip pat vėliau visoms mamoms nurodė, į ką atkreipti dėmesį sprendžiant, kokį pientraukį pirkti.

Trys mūsų mamaland.lt komandos mamos, kurios augina penkis vaikus ir išbandė daugumą šiame sąraše esančių pientraukių.

Štai geriausiųjų pientraukių penketukas:

  1. Spectra S1 dvigubas elektrinis pientraukis
  2. Momcozy S9 nešiojamas belaidis pientraukis
  3. Momcozy S12 dvigubas nešiojamas belaidis pientraukis
  4. Medela Swing Maxi Flex dvigubas pientraukis
  5. Philips Avent rankinis pientraukis su buteliuku