Namai

Geriausia danga šlaitiniams stogams: kokia ji?

Dengiant stogą, labai svarbu pasirinkti stogo tipą, o tada pagalvoti apie tai, kokiomis medžiagomis geriausiai dengti stogą. Lietuvoje labai dažnas pasirinkimas – šlaitiniai stogai. Tai patogus būdas pasirūpinti, kad namas tinkamai laikytų šilumą, o ant stogo nesikauptų sniegas, lietus ar lapai. Be to norint uždengti tokį stogą, medžiagų pasirinkimas itin platus. Ekspertai siūlo iš anksto pasidomėti, kokia danga šlaitiniams stogams gali labiausiai tikti Jūsų namams.

Populiariausi sprendimai

Lietuvoje pats populiariausias pasirinkimas stogo dangai – čerpės. Nesvarbu, ar čerpės gamintos iš molio, ar betono, jos yra dažnas pasirinkimas, ieškant patogaus ir patikimo sprendimo stogo dengimui. Lietuvoje galima aptikti pastatų, kurių stogai padengti čerpėmis jau kelias dešimtis metų, tačiau iki šiol tarnauja puikiai, nereikalauja nei remonto, nei keitimo. Tai lengvai montuojama stogo danga, kurią ne retai klientai patys sumontuoja ant namo stogo. Be to, tai ypač patogus variantas, renkantis stogo dangą šlaitiniam stogui. Čerpių pasirinkimas rinkoje nuolat didėja, todėl klientai gali rinktis iš plataus spalvų pasirinkimo.

Bituminių čerpių stogai turbūt yra vienas geriausių variantų, jeigu reikia rasti tvarkingą ir patikimą stogo dangos sprendimą. Bituminės stogo dangos yra vertinamos ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių dėl savo lengvumo ir ilgo tarnavimo laiko. Todėl ir Lietuvoje ant didelės dalies pastatų galima išvysti šį sprendimą. Visgi, stogo dangų prekyba užsiimantys specialistai pataria įvertinti, kad tokiai dangai reikalingas itin lygus stogo paviršius. Todėl tai ne tokia danga, kurią galėtumėte montuoti patys arba kurią reikėtų rinktis ant senų pastatų.

Reti, bet patikimi

Dar vienas geras sprendimas stogo dangai pasirinkti yra šiferinė danga šlaitiniams stogams. Dažnai Lietuvoje ši danga maišoma su aplinkai kenksmingu asbestu, tačiau iš tiesų tai nėra ta pati medžiaga. Priešingai, šiferis yra natūrali medžiaga, todėl tai geras sprendimas tiems pastatams, kurie projektuojami, saugant gamtą ir norint atitikti aukščiausius aplinkosaugos kriterijus.

Dar vienas įdomus sprendimas, kurį vis dažniau galima sutikti Lietuvoje ne tik ant komercinių pastatų, bet ir ant privačių namų stogų – tai eksperimentai, kai stogas yra apželdinamas. Kartais manoma, kad tokia danga šlaitiniams stogams netinka, tačiau tai netiesa. Paruošus tinkamą pagrindą, augalai įsitvirtina ir netgi sukuria papildomą šilumos izoliaciją. Taigi, tai ne tik netradicinis, bet ir funkcionalus sprendimas. O ypač tais atvejais, kai namuose yra galimybė užlipti ant stogo ir pasimėgauti gražiu vaizdu.