Laisvalaikis

Įdomūs faktai iš loterijų istorijos

Loterijos žinomos jau ištisus amžius, todėl nenuostabu, jog už loterijų slypi labai įdomu istorija bei gausybė galbūt daugeliui dar niekuomet negirdėtų faktų. Taigi, jei ir jūs esate vieni iš tų žmonių, kurie nepraleidžia progos įsigyti loterijos bilietą, o Teleloto bilietų tikrinimas jau seniai spėjo tapti kassavaitiniu įvykiu, jums greičiausiai bus labai įdomu sužinoti bent keletą faktų iš loterijų istorijos.

Žodžio „loterija“ kilmė

Dar prieš atsirandant žodžiui „loterija“, piniginių prizų laimėjimo sąvoka buvo vadinama kiek kitaip. Galbūt iki šiol manėte, kad „loterija“ kilo iš angliško žodžio „lottery“? Tačiau pastarasis kilo iš olandiško termino „lot“, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia „likimas“. Tuo tarpu terminas „loto“ kilo iš Italijos, nes 1449 m. Milane buvo surengta pirmoji loterija po Romos imperijos laikų.

Pirmoji kada nors laimėta loterija

Seniausia žinoma loterija žmonijos istorijoje buvo senovės Kinijos keno kvitai, kurie buvo pagaminti dar 201-187 m. prieš Kristų. Tačiau įdomiausia tai, kad tuo laikotarpiu organizuotos loterijos pagelbėjo finansuojant didžiulius statybos projektus, pvz., tokius kaip Didžioji kinų siena.

Loterijos pradininkai yra Olandija ir Belgija

Nors pačią loterijų idėją greičiausiai sugalvojo kinai, tačiau tik XV a. Olandijoje ir Belgijoje buvo pristatyta pirmoji šio žaidimo versija. Tuo metu laimingų bilietų savininkai gaudavo piniginius prizus. Lecluse pirmoji loterija buvo surengta 1445 m. Šiame loterijos žaidime buvo parduota mažiausiai 4 000 bilietų, o laimėtojai gaudavo 1 747 florinų vertės prizą, kuris šiandien prilygtų 163 000 EUR.

Populiariausias burtų traukimo kamuoliukas

Ar žinote, koks kamuoliukas traukiant burtus yra pats populiariausias? Tai yra 38 numeris! Nuo 1994 m. jis buvo traukiamas daugiau kaip 314 kartų.

Matematikos genijus loterijoje laimėjo 4 kartus

Niekas negali to patvirtinti, tačiau kai kurie teigia, jog galimybes laimėti loterijoje gali padidinti matematikos išmanymas. Stanfordo profesorė Joan R. Ginther loterijoje laimėjo net keturis kartus, nors tikimybė tai padaryti yra apytiksliai 1 iš 18 septilijonų. Ekspertų nuomone, taip įvyko todėl, kad ji greičiausiai įveikė loterijos algoritmą.

Teleloto laimėjimai

2022 metais Teleloto žaidime 1 000 000 eurų vertės aukso puodą laimėjo jau du žaidėjai. Kai tuo tarpu praėjusiais metais tokios vertės aukso puodas nebuvo laimėtas nei vieno karto. Žinoma, tokie dideli aukso puodai paskatina vartotojus vis dažniau įsigyti loterijos bilietus, todėl ir Teleloto bilietų tikrinimas kai kuriems vartotojams tampa svarbia jų laisvalaikio dalimi.

Vidutinis loterijos laimėtojas turi 4,5 automobilio

Turbūt kiekvienas iš jūsų pasvajodavote, ką veiktumėte laimėję loterijoje ir kokius pirkinius įsigytumėte pirmiausiai? Tačiau vargu ar jūs galvojate, jog turėtumėte daugiau nei du automobilius. Kaip bebūtų, statistika rodo, kad vidutinis loterijos laimėtojas turi 4,5 automobilio sau arba savo šeimos nariams ir draugams. Tuo tarpu, daugiau nei 10 proc. loterijos laimėtojų turi daugiau nei 10 automobilių!

Didžiausias neatsiimtas loterijos prizas

Jungtinėje Karalystėje buvo parduotas „EuroMillions“ loterijos bilietas, kurio vertė siekė net 63 837 543,60 svarų sterlingų! Nereikia nė sakyti, kad taip buvo pasiektas pasaulio rekordas. Burtų traukimo data buvo 2012 m. birželio 8 d.

Tiptono šeima laimėjo 3 skirtingus loterijos prizus

Norint laimėti aukso puodą loterijoje, nepaisant to, koks bebūtų loterijos tiražas, paprastai reikia įveikti šansus, kurie yra lygūs maždaug 350 mlrd. prie vieno. Tačiau viena šeima iš Tiptono paneigė šiuos šansus ir laimėjo net tris skirtingus aukso puodus, kurių bendra suma siekia apytiksliai 3,25 mln. svarų sterlingų.

Daugiau: Kaiplaimeti.lt