Finansai

Įmonės kaštų mažinimui skirti patarimai

Nusprendėte, kad jūsų įmonei reikėtų susirūpinti išlaidomis? Manote, kad dabartiniai jūsų verslo patiriami mėnesiniai kaštai yra pernelyg dideli ir juos galėtumėte nesunkiai sumažinti? Jei taip, tuomet visų pirma turėtumėte pagalvoti apie tai, kokias pagrindines išlaidas jūs patiriate kiekvieną mėnesį. Tam labai efektyviai pagelbėtų ir jūsų finansinių ataskaitų vertinimas.

Kaip bebūtų, labai dažnai tokiais atvejais yra samdomi etatiniai buhalteriai, kuriems kiekvieną mėnesį tenka mokėti didelį mėnesinį atlyginimą, padengti mokesčius valstybei, pasirūpinti tinkama darbo vieta ir tinkamomis darbo sąlygomis. Visa tai sukuria nemenkas išlaidas, todėl jei jūs norėtumėte jas sumažinti, vietoje etatinio buhalterio jūs galite pasirinkti buhalterinių paslaugų bendrovę (pvz., „Apskaita Ag“). Tokiu atveju jums nereikėtų savo įmonėje sukurti atskiro papildomo etato buhalteriui ir jūs kiekvieną mėnesį galėtumėte kur kas daugiau sutaupyti nei iki tol.

Taip pat nepamirškite pagalvoti ir apie savo biurą. Neretai verslo savininkai biurą nuomojasi, o tai reiškia, kad patiria ir papildomas išlaidas. Tačiau nors biuras įprastai yra būtinas kiekvienam verslui, tikrai ne kiekvienas verslas pasirenka optimalų variantą. Trumpiau tariant, dažnai pastebima, kad biurai būna pernelyg dideli. Jei ir jūsų atveju yra lygiai taip pat, galite pagalvoti apie naujo biuro nuomą, pasirenkant mažesnio ploto biurą. Žinoma, tai nėra vienintelis veiksnys, kuris nulemia nuomos kainą, todėl apgalvokite, ar galėtumėte pasirinkti naują biurą, tokiu būdu išvengdami didesnių papildomų išlaidų.

Žinoma, reikėtų pagalvoti ir apie reklamą. Ne viena įmonė kiekvieną mėnesį dideles išlaidas patiria reklamai, tačiau nors reklama yra būtina norint pritraukti daugiau naujų klientų ir padidinti savo įmonės žinomumą, tikrai ne kiekviena reklamos priemonė būna tokia pat efektyvi. Todėl jei paskutinį kartą savo verslo reklamos strategiją ir įgyvendinamą planą peržiūrėjote pakankamai seniai, pabandykite tai padaryti dabar. Jei atrasite reklamos priemones, kurios nesukuria jūsų lūkesčius atitinkančių rezultatų, tuomet turėtumėte jų atsisakyti. Tai padėtų jums lengviau optimizuoti jūsų įmonės mėnesinį biudžetą. Taigi, tokių ir panašių pavyzdžių galima pateikti dar daugybę.