IT

Interneto svetainių kūrimas nuotoliniu būdu

Interneto svetainių kūrimas per karantiną nesustojo. Net nepristojo… Tokias tendencijas lėmė du dalykai:

  1. Interneto puslapių kūrimas VISADA atliekamas nuotoliniu būdu.
  2. Veiklą pristabdę verslininkai atrado daugiau laiko savo interneto puslapio priežiūrai.

Paprašėme pakomentuoti šiuos teiginius specialistų iš Taurus Media – tarptautinės skaitmeninės rinkodaros agentūros.

Nuotoliniu būdu dirba jau 10 metų

Didžioji dauguma skaitmeninės rinkodaros agentūrų, kuriančių interneto puslapius, nuotoliniu būdu dirba jau 10 metų ar net dar seniau. Interneto svetainių kūrimo bumas prasidėjo 2005 metais. Kadangi Lietuva įstojo į Europos Sąjungą dar 2004 metais, verslas tapo labiau globalus. Paslaugos buvo teikiamos užsienyje įsikūrusioms įmonėms, lietuviai darbuotojai samdė Lietuvos kūrėjus, dirbdami JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Tokiu būdu interneto kūrėjai dar prieš 15 metų turėjo prisitaikyti dirbti nuotoliniu būdu. Dabar nieko nebestebina, kad Lietuvoje kuriami puslapiai Australijos rinkai ar net kinams.

Tai įmanoma tapo ne iš karto, tačiau mūsų specialistų lankstumas ir atvirumas technologijoms yra iš tiesų stebinantis. Ne veltui iki pat šiol pasaulinės IT kompanijos giria lietuvius už darbštumą ir kokybę, nors ir nesame pigiausi darbuotojai rinkoje.

Interneto puslapių kūrimas nuotoliniu būdu

Pats procesas yra gana paprastas. Komanda iš mažiausiai 3 specialistų (projektų vadovas, dizaineris, programuotojas). Gali dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, jei tik pasirenka efektyvią darbo organizavimo strategiją. Tam yra net specialūs įrankiai (pavyzdžiui, Slack), kurie efektyviau padeda dirbti su nutolusiais klientais ir kolegomis. Visiškai nieko nestebina, kad projektų vadovas Lietuvoje dizaino darbus patiki dizaineriui iš Baltarusijos, o projektą programuoja vienas ar keli specialistai iš tolimosios Indijos. Taip kuriami tarptautiniai projektai. Kai visa komanda Lietuvoje, viskas dar paprasčiau. Dėl to karantino metu kilusios problemos neatrodo labai rimtos, nes visi pripratę dirbti nuotoliniu būdu.

Kūrėjai tik gailisi, kad nebėra tų ilgų susitikimų, diskusijų apie orą ir verslo pietų…

Daugiau laiko – daugiau dėmesio detalėms

Kai verslas stoja dėl pandemijos ir valdžios draudimų, kažkuo būtina užsiimti ir išnaudoti esamą situaciją tinkamai. Atsinaujinti interneto puslapį – vienas iš tokių esminių darbų. Čia nereikalingi susitikimo kambariai, rankų paspaudimai ir vizitinių kortelių apsikeitimai. Tiesiog viskas padaroma internetu, naudojant Skype ar kitas vaizdo pokalbių programas.

Kai kurie verslininkai šį laikotarpį išnaudoja interneto puslapių kūrimui, nes karantinui pasibaigus reikės labai sunkiai dirbti su tiesioginiais darbais. Dėl to dabar pats geriausias laikas atlikti savotiškus rinkodaros „namų darbus“ ir pasiruošti intensyvesniems pardavimams internete.

Specialistai sutinka – darbas po koronaviruso pandemijos bus visai kitoks. Tik ne interneto puslapių kūrėjams. Jie dirbs taip, kaip dirbę.