Namai

Ką reikia daryti jog šildymas būtų pigus?

Tokioms išlaidoms kaip šildymas visuomet siekiame skirti kuo mažesnes sumas. Stengiantis sutaupyti tikrai nebūtina palaikyti tik minimalią šilumą namuose. Yra ir kitų, žymiai priimtinesnių būdų, kuriais pasinaudojus namuose jausitės komfortiškai, o šildymui skiriamos išlaidos bus minimalios. Pakalbėkime, ką daryti, kad šildymas būtų pigus.

  • Pasirinkite tinkamą šildymo sistemą

Pirmiausia, atsižvelkite į savo namų plotą. Nedideliems (iki 70 kv. m.) namams pigiausias ir efektyviausias šildymo būdas yra šilumos siurbliai oras – vanduo. Jų gaminamos šilumos pakaks, o šildymui skiriamos išlaidos bus nedidelės. Jei norima apšildyti didelį plotą, geriausi variantai yra dujinis šildymas arba šildymas kietuoju kuru. Tačiau nepamirškite, kad norint patirti kuo mažesnes šildymo išlaidas, rinkitės kietojo kuro katilą su kuo didesniu naudingumo koeficientu. Taip pat verta pagalvoti apie grindinio šildymo sistemą. Nors tai papildomos išlaidos įrengimui, tačiau vėliau bus patiriamos mažesnės pastoviosios išlaidos.

  • Reguliuokite šildymą

Nesvarbu, kuris šildymo būdas taikomas, vartotojas visuomet jo intensyvumą reguliuoja pats. Norėdami, kad šildymas būtų pigus, be reikalo neeikvokite kuro bei pagalvokite, kaip sureguliuoti šildymui skirtus įrengimus, kad šildymo procesas būtų naudingas. Pavyzdžiui, prieš išvažiuojant iš namų nustatykite tik minimalų šildymo intensyvumą, o išvažiuodami ilgesniam laikotarpiui, jį išjunkite. Taip pat be reikalo nelaikykite atidarytų langų ar kitaip neeikvokite šilumos.

  • Rūpinkitės namo būkle

Kartais turint net ir ekonomišką šildymo sistemą, nelaikant atidarytų langų, šiluma kažkur „išgaruoja“. Dažniausia to priežastis būna prasta namo būklė, kuri įtakoja šilumos patekimą iš namų į lauką. Tad prižiūrėkite namo sienas, stogą, langus. Svarbiausiais rodikliais galima išskirti langų ir sienų sandarumą, kurie labiausiai  įtakoja šilumos eikvojimą.

Neabejojame, kad pasinaudoję šiais patarimais priimsite geriausius sprendimus ir jūsų namų šildymas bus ekonomiškas bei naudingas.