Verslas

Ką reikia žinoti apie skolų išieškojimą verslui?

Daugelis verslininkų turi problemų dėl skolų išieškojimo. Laiku neišieškojus skolų dažnai įsiskolina įmonės, kurių veiklai reikia lėšų. Dėl to verslininkas pats prisiima skolas, nes nesugeba sėkmingai atgauti savo pinigų. Kaip su tuo susitvarkyti? Kas yra skolų išieškojimas? Kaip vyksta skolos išieškojimo procesas?

Greičiausiai skolų išieškotoją siejate su žmogumi, kuris atkakliai reikalauja grąžinti skolą, įvairiais būdais: nuo grasinimų ir įžeidinėjimų, iki dalijimosi informacija apie skolos būklę su trečiosiomis šalimis, iki apsilankymų gyvenamojoje ar darbo vietoje be skolininko sutikimo. Deja, tokia asociacija šiais laikais, jau atrodo nepagrįsta.

Šiais laikais skolų išieškojimas – tai turto siekimas konkrečioje šalyje galiojančiose teisės nuostatose nurodytomis priemonėmis; yra teisinių ir procesinių aktų rinkinys. Skolų išieškojimo procedūros yra visiškai teisėtos, jei skolų išieškojimo metu atliekami veiksmai nepažeidžia įstatymų eskolos.lt Skolos išieškojimo tikslas – motyvuoti skolininką sumokėti skolą kreditoriui.

Priklausomai nuo to, kaip kreditorius elgiasi su skolininku, yra dviejų tipų skolų išieškojimas:

  • Lengvas skolų išieškojimas, įskaitant lengvas skolų išieškojimo formas.

Vykdant šį išieškojimą skolininkui skambinama, siunčiamos žinutės, el. laiškai, laiškai su reikalavimu sumokėti ir pan.

  • Sunkus skolų išieškojimas, kuris prasideda tada, kai švelnus skolų išieškojimas

nedavė jokių rezultatų ir skola nebuvo išieškota. Sunkus skolos išieškojimas yra veiksmingesnis situacijoje, kai paaiškėja, kad skolininkas neturi lėšų sumokėti arba nerodo noro bendradarbiauti. Sunkus skolų išieškojimas apima skolininko įtraukimas į skolininkų registrus, teismo ar antstolio procesus.

Tiksliausias išieškotojo vaidmens teiginys yra teiginys, kad jis veikia ne tik kreditoriaus vardu ir interesais, bet ir paties skolininko labui – jis remia jį veiksmuose, kuriais siekiama grąžinti skolą. Taigi, atsikratant didžiulės naštos, streso, kuris trukdo normaliai, sveikai gyventi pačiam skolininkui ir jo šeimai.