Verslas

Ką reikia žinoti renkantis biuro kėdes?

Renkantis biuro kėdes, reikia žinoti, kad jos turi būti patogios visiems į ją atsisėdusiems. Nėra dviejų visiškai vienodų sudėtų žmonių, todėl ir kėdė, tiksliau jos sureguliavimas, turi būti individualus. Darbo kėdės funkcija- ne tik sedėjimo vieta. Sedėti galima daug kur ir ant dauk ko. Svarbiausia biuro kėdės užduotis, kad pakilę nuo jos, nejaustume maudulio ar nugaros skausmo, diskomforto, sąstingio- nei nugaroje, nei kakle ar kojose. Gera darbo kėdė tokia, kurios nejaučiame, nes ji nekelia jokio diskomforto.

Ar darbo kėdė gali skatinti organizmo kraujotaką ir kaip?

Labai paprastai- pirmiausia darbo kėdė neturi blokuoti kraujotakos, tik tuomet jausites patogiai. Dar geriau, jei ji skatina judesius, vadinasi, stimuliuoja kraujotaką. Skandinavijos šalyse, labai populiarios aktyvaus sedėjimo kėdės, vadinamos kėdės- balnai, dažnai komplektuojamos su reguliuojamo aukščio stalais. Tokia darbo vieta  neleidžia sėdėti susikūprinus, leidžia laisvai sukiotis, skatina taisyklingą, gilesnį kvėpavimą, kraujotaką ir bendrą tonusą, žmogus mažiau pavargsta, ilgiau išlieka darbingas, savo ruožtu judėjimas stimuliuoja kūrybiškumą. Kūno atrama reikiamose vietose, judesių laisvė- tai logika, kuria vadovaujasi ergonomiškų biuro baldų gamintojai, į biuro  kėdes integravę galimybę ne tik sedėti, bet ir laisvai keisti pozas, galimybę judinti atskiras raumenų grupes.

Ergonomiška darbo vieta

Blogas darbo vietos išplanavimas susijęs su neteisingu ekrano aukščio ar vietos parinkimu. Dažniausiai jie statomi per aukštai ir sąlygoja kaklo pečių ligų riziką. Jeigu ekranas pasukamas kampu vartotojo atžvilgiu, tai vartotojas stebėdamas ekraną, priverstas pasukti viršutinę kūno dalį, ir tai didina juosmens skausmų riziką. Netinkamas klaviatūros ir pelės išdėstymas vartotojo atžvilgiu padidina  riešo kanalo sindromo pasireiškimo riziką. Daugumos kompiuterių stalų lentynėlės yra per trumpos, kad būtų galima patogiai šalia klaviatūros patalpinti pelę. Siekiant  dar vietos ergonamiškumo, bet kokios pastangos privalo suderinti mažiausiai trijų reikmenų įšdėstymą:

  • ekrano paviršiaus kampą ir aukštį;
  • klaviatūros kampą ir aukštį;
  • kėdės paviršių kampus ir aukščius;