Prekės ir paslaugos

Kada efektyvi darbuotojų paieška socialiniuose tinkluose?

Esant naujų darbuotojų poreikiui, pirmiausia sprendžiamas klausimas, kokiais darbuotojų paieškos kanalais naudotis. Dalis įmonių kreipiasi į darbuotojų paieška ir personalo atranka užsiimančias įmones, kurioms patiki šiuos rūpesčius. Bendrovės, kurios visgi organizuoja darbuotojų paiešką savarankiškai, vis dažniau šiam tikslui išnaudoja socialinius tinklus. Aptarkime, kada šis sprendimas išties geras ir darbuotojų paieška bus sėkminga.

  • Kai ieškoma jaunesnio ar vidutinio amžiaus darbuotojų

Ne paslaptis, kad jaunimo ir vidutinio amžiaus žmonių tarpe kur kas daugiau besinaudojančių socialiniais tinklais nei tarp senjorų. Tad pirmiausia pagalvokite, kokio amžiaus darbuotojai jums reikalingi. Jei tikitės savo įmonės komandą papildyti jaunais specialistais, socialiniai tinklai yra puikus būdas pasiekti šiuos kandidatus. Tačiau jei orentuojatės į patyrusius vyresnio amžiaus specialistus, tokių darbuotojų paieška socialiniuose tinkluose gali ir neduoti norimų rezultatų.

  • Kai jūsų įmonės puslapis turi daug sekėjų

Tai, kad turite įmonės puslapį socialiniuose tinkluose, dar nereiškia, kad darbuotojų paieška jame sulauks didelio susidomėjimo. Akivaizdu, kad jei įmonės puslapis turi vos keletą sekėjų, o naujų įrašų puslapyje įkeliate itin retai, neverta tikėtis, kad darbo skelbimas bus populiarus. Šiuo atveju verčiau pasinaudoti kitais darbuotojų paieškos kanalais arba patalpinti darbo skelbimą tikslinėse socialinių tinklų grupėse. Tuo tarpu jei jūsų įmonės puslapis yra aktyvus bei turintis ne mažai sekėjų, drąsiai talpinkite jame aiškų, informatyvų ir patrauklų darbo skelbimą. Tokia darbuotojų paieška neabejotinai atneš naudos.

  • Kai norima rasti kuo daugiau kandidatų

Jei naują darbuotoją planuojate rinktis itin kruopščiai ir pageidaujate, kad atrankoje dalyvautų kuo daugiau kandidatų, socialinius tinklus galite išnaudoti kaip papildomą priemonę. Juk vienu metu darbuotojų paieška gali būti atliekama tiek naudojantis internetinėmis darbo skelbimų svetainėmis, tiek rekomendacijų peržiūra, tiek socialiniais tinklais. Tokia aktyvi darbuotojų paieška neabejotinai suteiks maksimalų skaičių kandidatų, iš kurių galėsite išsirinkti geriausią.

Pasinaudoti socialiniais tinklais kaip darbuotojų paieškos kanalu galite nebūtinai tik šiais atvejais. Net jei abejojate, ar tokia darbuotojų paieška bus efektyvi, pagalvokite, galbūt patirtis socialiniuose tinkluose suteiks kitos naudos, pavyzdžiui, prisidės prie jūsų įmonės vardo populiarinimo ar pritrauks naujų verslo partnerių.