Laisvalaikis

Kai visi tyli atsakymus pateikia … ezoterika

Ar buvote patekę į tokią situaciją, kuomet išgirdę klausimą nunarinote galvą, nuleidote akis ir stengėtės niekaip neiššaukti klausiančiojo dėmesio? Bet kas tuomet pažvelgęs į jus suprastų, jog atsakymo nežinote arba vengiate kalbėti ta tema.

Įsivaizduokite į kokią situaciją patenka mokslininkai, paprastai negailintys patarimų, kuomet sulaukia klausimų iš jiems nepažįstamos, ezoterinės srities? Ezoterika apima daugelį dalykų, tad tai gali būti klausimas apie žmogaus intuiciją ir jos perduodamą informaciją, apie sapnus, kuomet sapnuodamas žmogus išgyja, apie mistiškus reiškinius, tokius kaip vaiduokliai, raganos ar besivaidenančios dvasios. Ezoterika ir mistika mokslininkų ir daugelio pragmatikųyra laikomi neracionaliais mokslais, kitaip sakant išgalvotais, netikrais, nepatikimais. Tad ar galėtų ezoterika mums pateikti reikiamus atsakymus? Ar galėtų padėti prisikasti prie esmės?

Tie žmonės, kuriems rūpi horoskopai, pranašystės, burtai, įvairūs mistiniai nutikimai, mistinės patirtys ar nepaaiškinami reiškiniai, dažnai laikomi neišsilavinusiais. Pasak mokslininkų, kaip gi galima tikėti tuo ką sako horoskopai, tuo ką skelbia burtai, pranašystės ar jas išsakantys mediumai? Ir ar reikia tuo tikėti, ar visgi tai turi kokį nors pagrindą, sąsajas su logika?

Ir vis tik žmonėms reikalinga ezoterika, reikalingos tos pranašystės, horoskopai, reikalinga viskas, kad padeda pripažinti intuiciją ir jos siunčiamus signalus, žinutes bei perspėjimus. Kiekvienas savyje jaučiame loginį ir iracionalųjį pradą, tad kažkurį neigdami, jaučiamės bloga, jaučiamės kažką svarbaus atmetantys, praradę, nepilni. Suprantame, kad mokslas bando paaiškinti viską remdamasis logika, o yra dalykų, kurie vyksta, tačiau neturi jokio loginio paaiškinimo.

Ar mokslas gali paaiškinti mylimų žmonių ryšį, kuris gali būti toks stiprus, jog palaiko išsekusį ar sergantį mylimąjį išgyventi, sugražina jį iš mirties nagų arba įkvepia kovoti ir įveikti kliūtis? Ar gali paaiškinti mamos nuojautą , kuomet ji susirgus vaikui neranda sau vietos, nors dar nėra gavusi žinios apie vaiko ligą, ir yra toli nuo jo? Ar gali paaiškinti išliekančius informacinius įrašus pastatuose, kuriuose įvyko dramos, paveikusios žmonių gyvenimus?

Į šiuos ir kitus panašius klausimus gali atsakyti tik ezoterikaarba mistika, apie tai gali mums pasakoti mediumai, pranašauti horoskopai, nes mokslininkai kol kas tokių atsakymų neturi.