Prekės ir paslaugos

Kaip atrodo kremavimo paslaugos?

Mirtis – neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Gimstame ir kasdien vis senstame bei artėjame po žingsnelį link paskutinės kelionės. Daugelis vengia kalbėti šia tema. Jausmai – dviprasmiški. Dažniausiai mirties jau nebebijo vyresni žmonės. Nieko keisto, nes jie jau būna daug metų nugyvenę, daug pamatę, aplankę, išmokę, sužinoję bei padarę ir sakosi, kad nieko daugiau nei nori, nei gali padaryti. Tad tik su dideliu pasitikėjimu sutinka dar vieną naujai išauštančią dieną. Vieni jų nori būti palaidoti įprastoje kapo duobėje, o kitiems artimesnės kremavimo paslaugos.

Kremuotis nebebijoma. Daugelis pradeda mąstyti apie tvarumą, naštos artimiesiems išvengimą bei šermenų paprastumą. Aišku kiekvienas numirsime ir atrodo, kad tada jau visai nebesvarbu, kaip mus palaidos, kokioje duobėje gulėsime ar kas nutiks mūsų kūnui. Sako, kad siela yra nemirtinga, tad kur bus mūsų kūnas lieka visiškai nebesvarbu. Būtent dėl šių ir dar daugelio teigiamų savybių ir buvo sukurtos bei nuolat populiarinamos kremavimo paslaugos. Jei dar neturite pakankamai žinių apie jas, galime mielai Jums papasakoti.

Niekam ne paslaptis, kad kremavimas yra susijęs su mirusio žmogaus palaikų sudeginimu. Ši procedūra gali būti atliekama krematoriume arba specialiai paruoštoje ugniavietėje. Kadangi pastarosios nelabai egzistuoja mūsų šalyje, tenka kreiptis į krematoriumus. Tad galime pamiršti pirmykščius ar Indijoje populiarius mirusių žmonių palaikų sudeginimus ugniavietėse. Šiuolaikinius krematoriumus sudaro viena arba daugiau krosnių. Jose – itin aukšta temperatūra, galinti siekti iki 980 °C. Visa tai tam, kad žmogaus kūnas sudegtų. Degimo procesui yra naudojamas įvairus kuras. Vienas iš jų gali būti ir mums įprastos gamtinės dujos. Anksčiau krematoriumuose dažniausiai buvo naudojama anglis. Dabar jos jau atsisakoma, nes yra puikių alternatyvų. Šiuolaikinės krematoriumų krosnys jau yra kompiuterizuotos. Taip yra stipriai palengvinamas žmogaus darbas. Labai lengvai yra reguliuojamas kremacijos procesas, o nustatymai krematoriumo darbuotojui leidžia procesą reguliuoti ar, prireikus, jį pakeisti. Yra sukurtos ir specialios kontrolės sistemos. Taigi viskas vyksta atsakingų asmenų kontroliuojamai ir nuosekliai. Menkiausios klaidos nėra galimos. Beje, ar žinojote, kad kūnui patalpinti skirtos kameros sienelės yra padengtos ugniai atspariomis ir karštį sulaikančiomis plytomis?