Laisvalaikis

Kaip efektyviai planuoti darbo dieną?

Diena, tai 24 valandų ciklas, kurį dažniausiai žmonės sudėlioja taip: 8 valandas dirba, 8 valandas skiria miegui ir 8 valandas – poilsiui arba leidžia laiką su savo artimaisiais. Visi turime tas pačias valandas ir beveik tuos pačius įpročius laiko panaudojimui, tačiau kodėl vieniems darbo dienos valandos yra kur kas sėkmingesnės ir produktyvesnės negu kitiems?

Kad susidėlioti savo darbotvarkę ir padaryti ją produktyvia labai daug nereikia, tam gali pasitarnauti laiko planavimo patarimai.

  • Pirmiausia rytas prasideda tikslų išsikėlimu, ką aš planuoju? Ką aš turiu šiandien pasidaryti? Užduočių atlikimo terminas turi būti pasvertas ir kartais net įvertintas su trupučiu daugiau laiko, jei dėl vienokios ar kitokios priežasties užtruksi.
  • Darbai sudėlioti prioritetu eiliškumu. Visada savo darbotvarkėje nusimatyti laiko neplanuotiems, netikėtiems darbams, kuriuos gali skirti vadovas ar gali tekti spręsti čia ir dabar iškilus kažkokiai problemai.
  • Darbų sąrašą galima susirašyti ant spalvotų lapelių, susivesti į elektroninį kalendorių ar susirašyti į popierinę darbo užduočių knygą. Variantų begalė, tačiau kiekvienas renkasi sau labiau priimtiną. Esmė, kad tai būtų užrašyta, nes taip mažiau pasimiršta, ir tu gali vis pasižiūrėjęs į darbotvarkę matyti, kiek tu dar turi laiko vienam ir kitam darbui, ir tai tau neleidžia blaškytis ir nukrypti nuo darbotvarkės.
  • Jei dėl vienokios ar kitokios priežasties darbo atlikti susiplanuotą darbo dieną nepavyko, jis turi būti perkeliamas į sekančią dieną kaip vienas iš pirmiausiai atliekamų darbų. Tai motyvuos jį kuo skubiau pasibaigti, nes dar ir dar kartą jo perkelti nebesinorės.

Yra daugybę patarimų, kaip susiplanuoti darbotvarkę, tačiau pirmiausia reikia tikėti šio planavimo nauda, o jei tikėsite Jums tikrai pavyks.