Prekės ir paslaugos

Kaip išsirinkti tinkamus kvepalus?

Kvepalai – tarsi asmenybės dalis. Jie kalba be žodžių. Tačiau išsirinkti tinkamus aromatus tampa vis sunkiau. Tam turi įtakos didelis kvapų pasirinkimas ir nusistovėjusios nuostatos. Radus tinkamą aromatą, galim atskleisti savo grožį, paslaptingumą, charakterio savybes. Nebeklaidžiokite parduotuvėje, valandų valandas, ieškodami savojo aromato. Įsiminkite keletą taisyklių ir tinkamus kvepalus išsirinksite akimirksniu.

Visi kvepalai skirti ir vyrams ir moterims

Šiandien galima rasti daugybę kvepalų rūšių: vieni intensyvaus kvapo, kiti pasižymi švelniais aromatais, dar kiti primena gėles, jūrą. Tačiau nei vieni nei kiti kvepalai, nėra sukurti tik moterims ar tik vyrams. O tokie pavadinimai kaip: odekolonas, tualetinis vanduo ar parfumuoti kvepalai, apibūdina tik kvapiųjų medžiagų koncentraciją gaminyje.

Kvepalų skirstymas:

  • Odekolonas – kvepalai su mažiausia kvapiųjų medžiagų koncentracija. Todėl jo aromatas yra lengvas ir subtilus.
  • Tualetinis vanduo turi vidutinį koncentraciją kvapiųjų medžiagų, tad jo aromatas bus kiek intensyvesnis nei odekolono, tačiau nepranoks parfumuotų kvepalų.
  • Parfumuoti kvepalai slepia didžiausią kvapiųjų medžiagų koncentraciją, tad jų aromatas išlieka ilgiausiai.

Visgi visus kvepalus gali naudoti tiek moterys tiek vyrai. Neretai moterys renkasi stipresnius, intensyvesnius ir charakteringesnius aromatus, todėl kartais tenka pasižvalgyti ir vyriškų kvepalų asortimente. Vyrai taip pat mėgsta švelnesnius ir lengvesnius kvapus, o šių ne visuomet rasi vyriškų kvepalų lentynoje.

Tačiau renkantis kvepalus svarbu atkreipti dėmesį ne į užrašą  – „moteriški ar „vyriški“, bet ir į aromatu norimas atskleisti asmenines savybes. Tad nebijokite leistis į kvapų paieškas, galbūt jūsų aromatas slepiasi kitoje lentynos pusėje. Kvepalai internetu išsirenkami šiek tiek sunkiau, jei nežinomas aromatas, bet prie kiekvieno produkto būna aprašymai ar pateikiamas analogiško kvapo pavadinimas.

Kvepalai turi galiojimo laiką

Paprastai visuose kvepaluose yra didelė alkoholio koncentracija, tai padeda išvengti bakterijų atsiradimo ir ilgiau išsaugoti aromatą. Tačiau bėgant laikui, kvepalų sudedamųjų dalių kokybė prastėja.

Dažniausiai kvepalai galioja du metus, tam turi įtakos: drėgmė, saulės spinduliai, temperatūros svyravimai. Tačiau norint prailginti kvepalų galiojimo laiką, rekomenduojama juos laikyti tamsioje, vėsioje ir sausoje aplinkoje.

Ką daryti, kad kvapas būtų intensyvesnis arba subtilesnis?

Norint intensyvaus aromato, rekomenduojama kvepalus purkšti ant riešo, kaklo šonų, krūtinės. Siekiant išgauti subtilų kvepalų aromatą, užtenka pasipurkšti jais tik vieną kartą.

Taikant šias taisykles, nereikės įsigyti daugybės kvepalų rūšių, tam kad suvaldytumėte aromatų intensyvumą.