Apranga, mada

Kaip išsirinkti vystyklus kūdikiui

Ilgą laiką primiršti vystyklai vaikams po truputį vėl sugrįžta į jaunų šeimų gyvenimą, vos tik šeimoje gimsta kūdikis. Nors daugelis vis dar skeptiškai žiūri į vystyklų naudojimą, daugelio mamų patirtis ir moksliniai tyrimai byloja, jog vystyklai turi nemažai privalumų. Tad kokie jie?

Vystyklų funkcijos

Pirmiausia – saugo ką tik gimusį mažylį nuo nevalingų judesių. Kone kiekvienas kūdikis dėl likusių prenatalinių refleksų atlieka nevalingus kojyčių ir rankyčių judesius. Dėl to išsibudina ir gana sunkiai vėl užmiega. Tinkamai suvysčius kūdikį šios problemos galima išvengti ir neretai mažylis išmiega visą naktį be prabudimų. Toks vaikų nuraminimo būdas buvo labai populiarus jau nuo senų laikų, kai apie sauskelnes nieks nė nesvajojo. Svarbu nepamiršti, kad šiais laikais gydytojai nerekomenduoja tampriai vystyti vaikų kojyčių dėl galimos klubų sąnarių displazijos.

Antra – kaip jau minėjome, puikiai padeda mažyliui nusiraminti. Lėtas ir monotoniškas vystymo procesas nuramina kūdikį ir padeda lengviau jam užmigti.

Trečia – juos galima panaudoti ne tik vystymui, bet ir patiesimui, užklojimui, nuvalymui, nusausinimui. Tad vienas vystyklas gali turėti daug funkcijų kūdikio priežiūroje. Orui pralaidūs vystyklai taip pat puikiai tinka kūdikio vežimėlio uždengimui, kai norima apsaugoti nuo saulės ar  nuo mašalų.

Kaip pasirinkti tinkamiausius?

Taigi, jeigu nusprendėte, jog vystyklai jums irgi reikalingi, turite žinoti, kaip tinkamai juos pasirinkti.

Geriausia, žinoma, rinktis gaminius iš ekologiškų audinių, kaip antai ekologiškos medvilnės. Tokie vystyklai bus ypatingai švelnūs jautriai kūdikio odelei. Taip pat tiks ir alergiškiems vaikučiams, kadangi savyje neturi jokių balinančių, dažančių ar glamžumą mažinančių toksinių medžiagų. Beje, po pirmojo skalbimo tokie vystyklai tampa dar minkštesni. Taip pat jie pasižymi kokybe – neišsitampo ir blunka lėčiau, negu įprastiniai vystyklai. Rinkitės tuos vystyklus, kurie yra sertifikuoti GOTS – tai standartas, kuris užtikrina, jog vystyklų gamyboje, nuo sėklų pasėjimo į dirvą iki vystyklo patiekimo į rinką, nebuvo naudojamos jokios toksinės medžiagos.

Taip pat numatykite, kad skirtingoms situacijoms jums gali prireikti skirtingo dydžio vystyklų, didesnių – vystymui, ir mažesnių – nušluostymui ar paklojimui.

Ne paskutinėje vietoje ir vystyklo išvaizda. Net ir ekologiški vystyklai gali būti vienspalviai, spalvoti, su aplikacijomis ar be jų. Kadangi bent jau pradžioje vystyklus gali tekti naudoti ypatingai dažnai, prisiminkite, kad kuo mielesnius savo akiai vystyklus išsirinksite, tuo labiau jais džiaugsitės.

Kokius vystyklus bepasirinktumėte, visuomet atidžiai perskaitykite gamintojo rekomandacijas. Tuomet galėsite džiaugtis kokybišku pagalbininku kūdikio priežiūroje.