Namai

Kaip priderinti segmentinę tvorą prie namo išorės?

Nuosavos teritorijos aptvėrimas yra itin svarbus nustatant savo nuosavybės ribas. Renkantis tvoros tipą, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į jos kokybę ir estetiką. Tvoros tinklas buvo pakeistas pastaruoju metu populiariomis segmentinėmis tvoromis. Jos ne tik kur kas estetiškesnės, bet ir tarnauja ilgiau nei tinklinės tvoros.

Pagrindinis šios sistemos elementas yra tvoros plokštė, kuri gali būti įvairių formų. Tvoros plokštės tvirtinamos prie specialių stulpų su spaustukais. Sujungimas atliekamas su sistemai pritaikytu segtuku, kurio dėka tvoros montavimas yra paprastas ir greitas. Šiose sistemose esančios statybinės medžiagos leidžia greitai ir palyginti lengvai pastatyti visą tvorą. Be to, tvoros plokštes galima pritaikyti ne tik pagal matmenis, bet ir pagal spalvas. Daugelis gamintojų siūlo visą spalvų gamą. Segmentinės tvoros iš vielos padengtos milteliniu dažymu, kuris garantuoja ilgalaikį patvarumą. Toks surenkamas aptvėrimas  pasižymi lengvumo iliuzija, dėl to jas galima priderinti prie įvairaus stiliaus namų.

Tradicinės segmentinės tvoros, kaip ir tinklinės, gaminamos iš vielos. Tačiau skirtumas yra didžiulis. Tvoros plokštės – tai konstrukcijos, kuriose tinkleliai suvirinami, kad susidarytų stabili visuma – skydas. Vielos, iš kurios suvirinami tinkleliai plokštėse, skersmuo dažniausiai būna 4.5 mm.

Kitas svarbus veiksnys renkantis tvorą iš segmentų yra tinklelio dydis ir briaunų skaičius. Segmentinės tvoros turi skirtingą briaunų skaičių, kuris labai priklauso nuo jo aukščio.Be tvoros stiliaus, jos aukštis itin svarbus. Nedidelių sklypų savininkams patariama nesirinkti aukštesnės nei 1,8 metro tvoros – nedidelis sklypas daug geriau atrodo aptvertas žemesne tvora.

Daugeliui kyla klausimas, kaip pasirinkti tvoros spalvą savo namams. Šiuo klausimu reikia laikytis kelių taisyklių. Visų pirma verta apsispręsti, ar tvora turi būti stiprus akcentas, ar veikiau neutrali ir kurti bendrą visumą su aplinka.