Namai

Kaip veikia oras-vanduo šilumos siurblys?

Šilumos siurbliai oras-vanduo įkūnija moderniausias technologijas, kurios yra perspektyviausios pritaikymui ir plėtrai dabar ir ateityje. Neišsenkantis šilumos šaltinis jiems – neribota oro erdvė, jie yra saugūs aplinkai ir į atmosferą neišskiria kenksmingų medžiagų.

Oro šilumos siurblio veikimo principas

Šilumos šaltinis jiems yra aplinkos oras. Naudodamas 1 kW elektros energijos iš tinklo, oro šilumos siurblys pagamina iki 5 kW šiluminės energijos namui ir vandeniui šildyti.

Išorinis oras ventiliatoriumi nukreipiamas į šilumos siurblio garintuvo šilumokaitį. Šilumokaityje yra skystas freonas, kurio temperatūra visada yra žemesnė nei lauko oro. Kai patenka šiluma iš lauko oro, freonas užverda ir virsta įkaitintų garų būsena. Po to dujinis freonas patenka į kompresorių, kur yra stipriai suspaudžiamas. Suspaudus dar labiau pakyla freono slėgis, taigi ir terpės temperatūra. Kompresoriaus mechaninė energija paverčiama šilumine energija.

Labai įkaitęs ir suspaustas freonas patenka į kondensatoriaus šilumokaitį, kur atvėsina ir atiduoda šilumą šildymo sistemai. Tokiu atveju freonas kondensuojasi ir pereina į skysčio ir garų mišinį. Norint dar labiau aušinti, skystas freono mišinys praleidžiamas per plėtimosi vožtuvą, po kurio slėgis nukrenta iki pradinės vertės ir skystas freonas vėl patenka į garintuvą. Ciklas kartojasi.

Šilumos siurblių oras-vanduo privalumai

  • Pats ekonomiškiausias šilumos siurblio tipas – su minimaliomis investicijomis

ir mažomis eksploatacinėmis sąnaudomis.

  • Universalus funkcionalumas, užtikrinantis geriausią komfortą: įranga šildymui,  

ir oro kondicionavimui, vandens šildymui.

  • Yra aukštos ir vidutinės temperatūros modeliai, skirti darbui su radiatoriais,

konvektoriais, grindinio šildymo ir oro kondicionieriais.

  • Energijos vartojimo efektyvumo klasė labai aukšta: A +++.
  • Maitinamas vienfaziu arba trifaziu tinklu.
  • Galimybė dirbti autonominiu režimu arba kartu su boileriu.
  • Valdymas priklausomas nuo oro sąlygų, programuojami darbo režimai,

galimas valdymas internetu.