Namai

Kaip žinoti kad name gyvena kenkėjai?

Mūsų namus ištisus metus kamuoja nepageidaujami namų svečiai, matyti ir nematyti. Tam tikrų kenkėjų išnaikinimas gali būti labiau susijęs su jų skaičiaus ribojimu. Kiti gali būti išsiųsti naudojant natūralias priemones, tinkamas valymo procedūras (pvz., nevark.lt) ir kitas priemones, o kai kurie kenkėjai tikrai išeis tik tuomet, kai pakviesite specialistus.

Išsiaiškinę, kurie iš labiausiai paplitusių namų kenkėjų kenkia, pradėkite nuo kaltininkų nustatymo.

Vienas iš baisiausių kenkėjų, kuriuos galbūt turėsite malonumą sutikti, yra blakės. Kadangi mažai tikėtina, kad kada nors pamatysite savo patalynės problemas, pateikiame keletą patikimų ženklų, rodančių, kad galite susidurti su mažais gyvūnais:

Jei atsikelsite ryte su itin niežtinčia oda, kurios neturėjote eidami miegoti, tai gali būti ženklas, kad turite patalinių blakių.

Taip pat galite pastebėti bėrimą, sudarytą iš mažų raudonų dėmių visame kūne. Ant patalynės galite pastebėti mažų kraujo dėmių, taip pat rūdžių spalvos blakių išmatų dėmių.

Jei turite tamsią patalynę, tai gali būti sunkiau pastebėti. Jei pavyksta rasti, kur slepiasi patalinės blakės, taip pat galite pastebėti mažus kiaušinėlius.

Aplink jūsų erdvę gali tvyroti įžeidžiantis blakės kvapas. Tai yra kažkas, ką skleidžia blakės.

Jei įtariate, kad turite termitų, patikrinkite mūsų įspėjamuosius ženklus:

Termitams senstant, sparnuoti termitai palieka lizdą, kad sukurtų naują koloniją. Dažnai tai primena žuvų žvynus. Jie palieka savo senus sparnus, kai jiems jų nebereikia. Tai natūralus termitų gyvenimo procesas.

Termitų išmatos. Šios mažos 1 mm ilgio granulės paliekamos kauburiuose, primenančiose juodas žymes arba tamsią miltelių pavidalo medžiagą, pavyzdžiui, druską ir pipirus.

Gipso kartono pažeidimai. Nukritusi ir pakitusi gipso kartono plokštė su tiksliai matomomis skylutėmis.

Dažų pažeidimas. Galite pastebėti, kad dažai burbuliuoja, nusilupę, o tai gali būti dėl vandens žalos arba termitų užkrėtimo.