Prekės ir paslaugos

Kapų puošimas per Vėlines

kapu tvarkymas vilniujeArtėjantis lapkritis dažniausiai pranašauja apie mirusiųjų dieną, kuri Lietuvoje sulaukia labai didelio dėmesio. Tai diena, kuomet mes prisimename mylimus žmones, kurie jau išėjo. Tai diena, kuomet galime pasidžiaugti, kad tiek daug nuostabių žmonių yra dar aplinkui mus. Tai diena, kuomet žmonės keliauja į kapus, neša gėles, žvakutes ir siekia kuo gražiau papuošti kapavietę. Kapų tvarkymas Vilniuje dažniausiai vyksta kelias dienas prieš lapkričio 1-ą. Tokiu atveju ypatingą dieną atėjus į kapines galima džiaugtis prižiūrėtų mylimų žmonių poilsio vieta.

Nors kapais reikia rūpintis ištisus metus, būtent prieš lapkričio 1-ą jie sulaukia daugiausia nusipelnyto dėmesio.

  • Vėlinių kompozicijos. Šią dieną floristikos salonai rekomenduoja įsigyti kokybiškas gėlių bei aksesuarų sukurtas kompozicijas, kurios geriausiai atspindi šios dienos atmosferą. Rekomenduojama rinktis puokštes arba kompozicijas, kuriose yra chrizantemos. Jos dažniausiai įvardijamos kaip laidotuvių gėlės. Rekomenduojama pasirinkti baltas, kadangi jos sukuria nekaltumo įspūdį.
  • Žinomas akcentas šią dieną – žvakutės. Galima pasirinkti tarp dviejų alternatyvų, kadangi jų maišymas atrodys neskoningai. Arba įsigyti dideles kelias žvakes, kurios bus padėtos skirtingose vietose, arba įsigyti daug mažų žvakučių, kurios nušvies visą kapą. Šiuo atveju pasirinkite tą variantą, kuris Jums atrodo labiausiai priimtinas.
  • Būtinai reikia išravėti visas žoles. Nors Vėlinės yra jau vėlyvo rudens metu, tačiau nemaža dalis piktžolių vis dar yra pamatomos ant vejos. Norint jas pašalinti galima ne tik ravėti įprastais būdais, tačiau tuo pačiu ir pasirinkti puikią grunto alternatyvą. Daugelis žmonių nusprendžia kapų paviršių padengti gruntu, kadangi tuomet kapas atrodo tvarkingai ir žolės neauga. Toks kapų tvarkymas vis labiau populiarėja, kadangi žmonės išvyksta į užsienį ir nebėra kam reguliariai prižiūrėti kapų.
  • Taip pat reikia nepamiršti nuplauti Paminklai visada turi būti švarūs. Nesvarbu, kad Jūs puikiai žinote kur yra Jums aktualūs kapai ir jokio skirtumo ar asmenvardžiai matosi. Tačiau juk kartais artimieji vyksta ieškoti kapų iš labai toli. Tokiu atveju užrašai yra labai reikalingi ir tiesiog būtini.

Tinkamas kapo paruošimas prieš Vėlinių minėjimą reikalauja laiko. Ypač tokiu atveju, jeigu turite labai daug lūkesčių, kuriuos norisi įgyvendinti. Visgi, jeigu darbams atlikti neturite laiko arba paprasčiausiai norite, kad specialistai padarytų geriau – į juos ir kreipkitės. Jiems kapų tvarkymas yra duona, taigi 100 procentų padarys geriau, kokybiškiau ir funkcionaliau.