Prekiu importas
Prekės ir paslaugos

Keletas patarimų, kaip užtikrinti sklandų prekių importą

Jei nusprendėte imtis naujo verslo ir jums reikės importuoti prekes iš užsienio šalių, atsiras gerokai daugiau klausimų, kuriuos turėsite tinkamai išspręsti. Ir didelė dalis jų bus tiesiogiai susiję su prekių transportavimu, jų importu ir krovinių išmuitinimu. Tuo tarpu, jei jūs iki šiol nebuvote tiesiogiai susidūrę su tokiomis procedūromis ir taip pat nenumanote, kaip visa tai turėtų vykti, iš pirmo žvilgsnio jums vis dėlto gali atrodyti, kad tuo pasirūpinti jūsų krovinių vežėjams turėtų būti labai paprasta. Tačiau praktika rodo, jog viskas yra gerokai sudėtingiau.

Taigi, jei norite, kad vykdyti savo naująją komercinę veiklą jums būtų lengviau ir importo procedūros nesukeltų didelių sunkumų, pateiksime jums keletą praktiškų įžvalgų.

Raskite patikimus krovinių vežėjus

Pirmiausia jūs turite išspręsti prekes transportuojančių vežėjų pasirinkimo klausimą. Trumpiau tariant, jums reikia pasirinkti patikimus ir patyrusius vežėjus, kurie galėtų užtikrinti, jog kroviniai bus pristatomi laiku ir be jokių prastovų. Laimei, šiandien krovinių pervežimo rinka yra labai didelė ir joje galima nesunkiai surasti patikimus vežėjus, kurie pagelbėtų jums prekių importavimo į Lietuvą proceso metu.

Importuojamų krovinių išmuitinimas

Taigi, kaip jau turbūt supratote, į Lietuvą importuojami kroviniai turės būti išmuitinti. Iš pirmo žvilgsnio jūs galite manyti, kad šį darbą galės atlikti patys vežėjai. Tačiau praktika rodo, kad tuomet, kai muitinės deklaracijomis rūpinasi vežėjai, labai dažnai iškyla pačių įvairiausių sunkumų ir pildant deklaracijas padaroma daug klaidų. Tai reiškia, kad dėl tokio sprendimo jūsų veikloje gali iškilti daug nesklandumų, kurie pakenktų ir tolimesniam jūsų verslo vystymui.

Turbūt šiuo atveju ėmėte savęs klausti, ką gi tuomet jūs galėtumėte pasirinkti, jei norite viso to išvengti? Atsakymas yra labai paprastas – jums tereikia kreiptis į muitinės tarpininkus, pvz., https://deklarantai.lt. Tokiu atveju jums nebereikėtų visų muitinei reikalingų deklaracijų pildymo patikėti vežėjams ir visuomet galėtumėte būti tikri, kad deklaracijos bus užpildytos tinkamai ir visi dokumentai bus tikslūs bei pateikti laiku. Dėl šios priežasties bus eliminuotos prastovos ir kiti sunkumai, kurie priešingu atveju galėtų pakenkti jūsų verslo vystymui.

Be abejo, jei iki šiol su visu tuo dar nebuvote susidūrę, natūralu, kad galite turėti ir nemažai papildomų klausimų, galvodami ar tikrai verta kreiptis į muitinės tarpininkus ir naudotis jų teikiamomis paslaugomis. Tačiau turite suprasti, kad dėka pasinaudojimo šiomis paslaugomis galėsite susidurti su labai dideliu krovinių išmuitinimo greičiu. Toks operatyvumas jūsų veikloje taps tikru gelbėtoju. Be to, šios paslaugos pasižymi labai palankiomis kainomis, todėl jums nereikės patirti didelių išlaidų. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei jūsų kroviniai ilgą laiką bus neišmuitinti, jūs galite patirti didžiulius nuostolius, todėl jei kreipsitės į patyrusius muitinės tarpininkus, ne tik galėsite pasinaudoti palankia paslaugų kaina, tačiau taip pat išvengti ir finansinių nuostolių, atsirandančių dėl prastovų.

Todėl jei jūs pradedate vystyti naują verslą ir jūsų verslas bus tiesiogiai paremtas importuojama produkcija, visiškai suprantama, kad didžiulį dėmesį nuo pirmųjų savo komercinės veiklos vykdymo dienų jūs turėtumėte skirti prekių importo procedūrų sklandumui ir operatyvumui užtikrinti. Ir jei jūs naudositės šios srities profesionalų teikiamomis paslaugomis, jums nebereikės patiems pildyti muitinės deklaracijų, jaudintis dėl galimų klaidų ar susidurti su kitais nepatogumais. Už jus visu tuo pasirūpins profesionalai, kurių dėka importo procedūros bus greitos ir sėkmingos.