NT

Kodėl nekilnojamo turto vertinimas tokia populiari paslauga?

Neretai gali pasirodyti, jog būtent tokio turto vertę norima nustatyti dažniausiai. Tačiau toks įspūdis susidaro dar ir todėl, jog daugelis žmonių būtent su šiuo turtu daugiausiai ir susiduria. Tuomet bet koks kitas įvertinimas jiems paprasčiausiai bus neaktualus. Kadangi įvertinti namą, butą, sklypą ar bet kokį kitą nekilnojamą objektą reikia visais atvejais, kuomet jis perkamas pasinaudojant paskola. To reikalauja praktiškai visi kreditoriai bei bankai. Ir daugelis žmonių būtent tam skolinasi pinigus. Taigi, tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl ši paslauga bus viena iš populiariausių. O su ja susidurti gali tekti praktiškai kiekvienam, net jeigu vykdomas sandoris be kreditorių pagalbos.

Ar galima pasitikėti visais specialistais?

Iš esmės nekilnojamo turto vertinimas yra pakankamai specifinė procedūra, todėl ją gali atlikti tik tą daryti teisę turintys specialistai. O tai reiškia, kad tikrai ne kiekvienas panorėjęs galės tuo užsiimti. Todėl nevertėtų abejoti praktiškai nė vienu tuo užsiimančiu žmogumi. Aišku, kai kurie specialistai ar įmonės laikomos kaip geresnės, tačiau tai nebūtinai bus susiję su jų paslaugų kokybe. Kadangi tam įtakos turi ir reklama bei bendras žinomumas. Taigi, nustatant vertę galima drąsiai kreiptis į bet kurį šioje srityje dirbantį specialistą ir gauti tikrai profesionalią pagalbą kiekvienu atveju.

Į kokius kriterijus atsižvelgiama?

Tai jau yra šioje srityje dirbančiųjų darbo specifiką, kurią geriausiai jie ir išmano. Tuo labiau, kad nekilnojamo turto vertinimas apima tikrai nemažai skirtingų faktorių, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį norint nustatyti realią objekto vertę. Tuo labiau, kad bėgant laikui ji gali nuolat kisti. Todėl ir atliktas įvertinimas bus aktualus tik tuo metu. Nors nereikėtų manyti, kad ateityje jis nieko nereikš. Kadangi tendencijos vis tiek išlieka ir būtent nekilnojamieji objektai yra laikomi tais, kurių vertė krenta mažiausiai. Taigi, galima sakyti, jog atsižvelgiama į praktiškai viską, kas turi arba gali turėti įtakos vertei. Kadangi tik taip ją galima nustatyti labai tiksliai bei objektyviai.