Namai

Kodėl verta įsirengti terasą

Nuosavo namo terasa yra privati erdvė, kurioje žmonės gali atsipalaiduoti ir pasisemti naujų jėgų. Ji taip pat suteikia daug naudos sveikatai ir gyvenimo būdui. Svarbiausia, kad terasa tampa vis svarbesnė Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriuje, nes ji didina bendrą nekilnojamojo turto vertę, o tai gali praversti jį parduodant.

Padeda pajusti didesnį ryšį su gamta

Turėdami privačią terasą galite mėgautis sveikesne ir jaukesne atmosfera. Taip pat galite apsvarstyti galimybę įrengti gražų terasos sodą, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir pailsėti gamtoje. Tai bus naudinga ir sustiprins jūsų imunitetą. Didelė terasa su daugybe augalų užtikrins vėdinimą ir padės sumažinti temperatūrą namuose vasarą. Be to, jei įsirengsite stiklinę terasą, galėsite terasoje laiką leisti ir žiemą, o stikliniai terasų stogai užtikrins, kad visuomet galėtumėte mėgautis tiek saule, tiek ir naktiniu dangumi.

Sodo zona

Augalai didina deguonies kiekį aplinkoje, o tai padeda valyti orą. Stiklinėje terasoje galite auginti vizualiai patrauklius augalus ir kambarinius augalus, kurie suteiks estetinę vertę jūsų namams. Taip pat galite auginti vaisius, prieskonines žoleles ir daržoves, kad galėtumėte valgyti šviežią maistą tiesiai iš terasos.

Vieta atsipalaiduoti ir pailsėti

Terasoje jums gali patikti skaityti mėgstamą knygą arba rytais gerti arbatą. Galite pailsėti ir atsipalaiduoti ramybėje bet kuriuo paros metu. Priešingai nei viešuosiuose parkuose ir soduose, jūsų terasa suteikia labai privačią erdvę, nors vis dar esate lauke.

Atgaivinanti darbo vieta

Sėdėjimas ant sofos svetainėje ar kambaryje ir nuolatinis darbas toje pačioje vietoje gali tapti monotoniškas. Tai gali slopinti jūsų gebėjimą būti kūrybiškiems ir novatoriškiems. Tai ypač pasakytina apie jūsų darbo iš namų gyvenimo būdą arba koncentruotas mokymosi sesijas. Galite naudotis natūralia aplinka aplink savo namus, pasinaudoti grynu oru ir kartu lengviau bei maloniau užbaigti darbą. Laiko praleidimas terasoje taip pat gali padėti sumažinti stresą ir nerimą bei suteikti žmonėms holistinio gyvenimo patirties.

Puikiai tinka socialiniams renginiams

Terasa taip pat gali būti naudojama žmonėms linksminti per socialinius susibūrimus. Nesvarbu, ar tai būtų greitas susitikimas, ar ekstravagantiška vakarienė, kodėl nepasinaudojus grynu oru ir saulės ar mėnulio šviesa, užuot sėdėjus svetainėje? Be to, jei terasoje yra pakankamai vietos, maistą galite gaminti lauke ir linksmintis su draugais bei šeimos nariais.

Erdvė, pritaikyta augintiniams

Ekspertai teigia, kad labai svarbu turėti lauko erdvę savo augintiniams, kad jie būtų laimingi ir sveiki. Privati terasa gali būti puiki ir saugi vieta jūsų augintiniams judėti ir pakvėpuoti grynu oru, nes ne visada įmanoma juos išvesti kasdien pasivaikščioti ar pabėgioti po apylinkes. Grynas oras gali labai pagerinti jų sveikatą, o kartu sumažinti jų nerimą ir hiperaktyvumą. Terasoje taip pat galite pastatyti mažą žaidimų aikštelę, kad augintiniams būtų linksmiau.

Pagerina namų estetinį vaizdą

Terasą papildę žaluma, galite gerokai padidinti bendrą namų estetinį vaizdą. Jei terasą papuošite gražiais lauko baldais, kad galėtumėte pietauti lauke, arba įrengsite apšvietimą, jūsų namai taip pat gali tapti estetiškai patrauklesni potencialiems pirkėjams.

Galimybė išplėsti gyvenamąją erdvę

Didžiausias terasos prie namo privalumas – papildoma gyvenamoji erdvė. Šį plotą galite išnaudoti laikydami daiktus, kurie kitu atveju užimtų vertingą vietą jūsų kambariuose.

Žmonės dažnai sugalvoja naujoviškų idėjų, kaip optimaliai išnaudoti terasą, todėl jūs galite padaryti tą patį. Apskritai terasa gali visiškai pakeisti ir pakylėti jūsų namo dvasią ir paversti jį labai šiltu bei jaukiu būstu.

Daugiau: Beremisstiklas.lt