Namai

Kokį šildymo būdą rinktis užklupus šaltai žiemai?

Kai namuose šilta, jokios pūgos nėra baisios. Tačiau net jei šaltasis sezonas ir praeina, vis tiek norisi, kad namuose būtų šilta ir jauku. Šildymo sistemos namuose turi būti patikimos, bet visų pirma ir ekonomiškos. Todėl daugelis kotedžų ir nuosavų namų savininkų susiduria su klausimu, kokia šildymo sistema yra geresnė privačiam namui?

Šilumos siurbliai, ypač oras-oras, oras-vanduo ar geoterminiai siurbliai, yra pats pelningiausias pasirinkimas tarp visų šildymo sistemų tipų. Šių šilumos siurblių eksploatacijos kaštai yra mažiausi lyginant su kitomis šildymo sistemomis.

Atsižvelgiant į tai, kad šilumos siurblių įrangos tarnavimo laikas yra ilgiausias – iki 50 metų, o standartinės katilinės įrangos – iki 10-15 metų, nauda akivaizdi. Dėl greitos ir sėkmingos investicijų grąžos ir energijos taupymo, jau senai patvirtino reali tokių sistemų eksploatavimo patirtis mūsų šalyje.

Tik šilumos siurbliai kaip viena sistema gali užtikrinti patalpų šildymą ir vėsinimą, taip pat šildyti vandenį namų ūkio reikmėms tiek, kiek reikia visiems šeimos nariams. Šilumos siurbliai yra pranašesni už visų tipų kietojo kuro, dujinius ar elektrinius katilus. Jie sunaudoja mažiausiai elektros energijos ir turi aukštą energijos konversijos koeficientą.

Šilumos siurbliai yra atsparūs ugniai ir sprogimui. Juose nėra atviro degimo procesų, negresia sprogimas, kenksmingų medžiagų išmetimas ar dujų nuotėkis. Elektros saugos požiūriu toks šildymo įrenginys niekuo nesiskiria nuo kitos buitinės įrangos, pavyzdžiui, oro kondicionieriaus ar šaldytuvo. Naudojant žemės ir oro šilumos siurblius tausojama ir aplinka.

Tokie siurbliai tiksliai palaiko nustatytas temperatūros sąlygas, juos galima valdyti internetu arba išorine automatika. Programuojamas savaitinis termostatas padės pasirinkti ekonomiškiausius darbo režimus. Naujausios technologijos užtikrina ekonomišką energijos suvartojimą, priklausomai nuo esamo šilumos ar šalčio poreikio.