Verslas

Kokią sistemą verslo duomenų analitikai rinktis?

Kiekviena veikianti įmonė susiduria su veiklos duomenų analize, nepriklausomai kaip sėkmingai veikia. Verslo duomenų analitika apima daugybę skirtingų sričių – tai pajamų, sąnaudų, pelno/ nuostolio, prekių judėjimo, skolų ir kt. Prie šių duomenų paprastai dirba konkrečioje srityje dirbantys analitikai, kurie analizuoja duomenis, formuoja ataskaitas ir seka pokyčius.

Deja, vien tik duomenis analizuojančio žmogaus tikrai nepakanka, kadangi tai yra labai didelis ir atsakingas darbas. Visų pirma, šie duomenys turi būti kažkokiu būdu kaupiami, sisteminami ir tai tikra nėra rankinis darbas. Tam paprastai pasitelkiamos verslo duomenų analitikos sistemos, kurios atlieka tokį darbą. Apie šias sistemas ir jų teikiamus privalumus plačiau paskaityti ir netgi išbandyti demo versiją galite čia.

Daugelis įmonių baiminasi prieš priimdami sprendimą įsigyti tokio pobūdžio analitikos sistemą. Jie teigia, kad nenori atsisakyti ar keisti jau turimų savo apskaitos programų. Tačiau šie nuogąstavimai yra visiškai nepagrįsti, kadangi duomenų analitikos sistema veikia tarsi atskirai, tačiau tuo pačiu ir kartu. Sistema duomenis automatiškai paima iš jau veikiančios apskaitos programos, todėl perteklinių pokyčių, išskyrus pagreitėjusios ir efektyvesnės duomenų analitikos, nėra.

Tiesa, sąsaja su įmonės apskaitos programa – tai anaiptol nėra vienintelis duomenų analitikos sistemos privalumas. Tai veikiau įprasta praktika, taikoma tokių sistemų kūrime. Tačiau galimos ir papildomos, individualiai pritaikomos funkcinės galimybės. Ši sistema gali būti susieta ir su kitais atvirais duomenų šaltiniais, kaip Excel, Adobe Analytics, įvairiais PDF failais ir kt. Tai dar labiau išplečia šios sistemos galimybes, o tinkamai pasirinkus paslaugos teikėją, leidžia analizuoti dar daugiau skirtingų duomenų realiuoju laiku.

Galimos ir kitos, taip pat ne mažiau svarbios analitikos sistemų modifikacijos – tai personalo, pardavimų ar verslo analitika.