IT

Kokios galimos grėsmės naršant internete?

Žiniatinklio grėsmės arba internetinės grėsmės yra kibernetinio saugumo rizikos kategorija, kuri gali sukelti nepageidaujamą įvykį arba veiksmą internete.

Žiniatinklio grėsmės yra įmanomos dėl galutinio vartotojo pažeidžiamumo, žiniatinklio paslaugų kūrėjų / operatorių arba pačių žiniatinklio paslaugų. Nepriklausomai nuo ketinimo ar priežasties, žiniatinklio grėsmės pasekmės gali pakenkti tiek asmenims, tiek organizacijoms.

Šis terminas paprastai taikomas toliau nurodytų kategorijų tinklo grėsmėms (bet tuo neapsiribojant):

Privataus tinklo grėsmės – paveikia antrinius tinklus, prijungtus prie platesnio pasaulinio interneto. Tipiški pavyzdžiai yra namų „Wi-Fi“ arba „Ethernet“ tinklai, įmonių intranetai ir nacionaliniai intranetai.

Prieglobos grėsmės – paveikia konkrečius tinklo įrenginius. Terminas pagrindinis kompiuteris dažnai reiškia įmonės galinius taškus ir asmeninius įrenginius, tokius kaip mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir tradiciniai kompiuteriai.

Žiniatinklio serverio grėsmės – paleidžiama speciali aparatinė ir programinė įranga, palaikanti žiniatinklio infrastruktūrą ir paslaugas.

Bendrieji patarimai, kurių reikia laikytis tiek galutiniams vartotojams, tiek žiniatinklio paslaugų teikėjams:

Visada kurkite atsargines kopijas: visi vertingi duomenys turi būti nukopijuoti ir saugiai saugomi, kad būtų išvengta duomenų praradimo įvykus incidentui. Galima sukurti svetainių, įrenginių diskų ir net žiniatinklio serverių atsargines kopijas.

Ieškokite kenkėjiškų programų: reguliariai tikrindami savo kompiuterį, taip įrenginiai bus apsaugoti. Antivirusinės programos, tokios kaip., „Kaspersky Total Security“, gali apsaugoti jūsų kompiuterį ar kitą įrengimį.

Atnaujinkite visus įrankius, programinę įrangą ir operacinę sistemą: Kompiuterinės sistemos yra labiau pažeidžiamos, kai jos yra pašalintos nuo neatrastų programavimo spragų. Programinės įrangos kūrėjai reguliariai tiria trūkumus ir tuo tikslu išleidžia atnaujinimus. Apsaugokite save atsisiųsdami šiuos naujinimus.

Paslaugų teikėjai, tokie kaip svetainių savininkai ir serverių operatoriai, yra ta vieta, kur prasideda tikroji visapusiška sauga. Šios šalys turi imtis atsargumo priemonių, kad užtikrintų geresnę apsaugą.