Namai

Koks oras oras šilumos siurblio veikimo principas?

Šiandien dažniausiai naudojami dviejų tipų šilumos siurbliai. Jie žinomi kaip oras oras šildymas ir geoterminis šildymas. Pirmasis naudoja lauko orą, o antrasis naudoja požeminę (vandens ar žemės) temperatūrą kaip šildymo ar vėsinimo šaltinį. Naudojant vandenį ar žemę, gaunamos geresnės veikimo charakteristikos, palyginti su oru. Nepaisant to, oras-oras tipas yra ekonomiškesnis ir populiarus gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose. Ši įranga veikia pagal principą, kad šiluma pereis nuo aukštesnės temperatūros į žemesnę. Todėl šilumos perdavimo gyvatukas, kurio temperatūra yra žemesnė, palyginti su aplinka, pašalins šilumą iš aplinkos, taip vėsindama erdvę. Norint perduoti šilumą aplinkai, šilumos perdavimo įtaisas įkaitinamas iki aukštesnės temperatūros nei aplinka. Ši sistema skirta patalpų vėsinimui vasarą ir šildymui žiemą. Vidaus ir lauko radiatoriai, priklausomai nuo veikimo režimo, tampa garintuvu arba kondensatoriumi. Jei jis veikia vėsinimo režimu, viduje esantis radiatorius veikia kaip garintuvas, o lauko – kaip kondensatorius. Šildymo režimu patalpų radiatorius tampa kondensatoriumi, o lauko radiatorius – garintuvu. Tai pasiekiama nejudinant radiatorių, naudojant reversinį vožtuvą, žinomą kaip keturių krypčių vožtuvas, kuris keičia šaltnešio srautą. Vėsinimo režimu šaltnešio srauto kryptis yra prieš laikrodžio rodyklę, o kambario radiatorius veikia kaip garintuvo gyvatė, kur erdvė vėsinama pučiant ventiliatorių per visą radiatorių. Čia bus generuojamas vėsus oras. Šiluma iš kambario patenka į orą, vandenį arba žemę.

Žiemą įjungiamas šildymo režimas, o išėjus iš kompresoriaus pakeičiama šaltnešio kryptis. Atkreipkite dėmesį, kad aušalo srautas kompresoriuje išlieka toks pat. Šis srauto pasikeitimas pasiekiamas naudojant reversinį vožtuvą. Oras, vanduo arba žemė yra šildymo šaltinis.

Dėl srauto pasikeitimo kambario gyvatukas tampa kondensatoriumi, o lauko gyvatukas – garintuvu. Ventiliatorius, kuris pučia kambario orą per kondensatoriaus gyvatuką, leidžia į patalpą išleisti šilumą.

Atbulinės eigos vožtuvas turi keturias angas, iš kurių dvi atidaromos vienu metu, kad šaltnešis tekėtų pasirinkta kryptimi.