NT

Komercinės patalpos Vilniuje pirkimas bei nuoma – į ką atkreipti dėmesį

Kiekvienas verslas svajoja augti taip, kad būtų reikalingos komercinės patalpos Vilniuje. Nors miestas gali būti ir nebūtinai sostinė, bet daugelis vis tiek galvoja, kad didžiausiame šalies mieste būtų galima pasiekti ir maksimalų pelną. Čia gyvena daugiausiai žmonių, jie gauna vienas didžiausių pajamų šalyje, asmenų ir jų poreikių įvairovė leidžia vystyti bet kurią Jūsų sugalvotą verslo idėją. Prasidėjus komercinių patalpų paieškoms tenka susidurti ir su galybe klausimų bei nežinomųjų. Daugeliu atvejų atrodo, kad, pavyzdžiui, butą ar namą daug lengviau išsinuomoti, nei išsirinkti patalpas, kuriose galėtų klestėti Jūsų verslas. Tinkamų komercinių patalpų pasirinkimas yra gana sudėtingas sprendimas kiekvienam verslui. Džiugu, jeigu valdote verslą, kuris išgali patalpas nusipirkti arba įsirengti pagal savo norus, tačiau tai sau leisti gali gana retas verslininkas. Labai linkime, kad tokiu verslo savininku ar dalininku kuo greičiau taptumėte. Tad šioje stadijoje geriausia būtų pasižvalgyti, kokios šiuo metu nuomojamos patalpos verslams.

Visų pirmą reikia atsižvelgti į verslo sritį. Tuomet bus galima nuspręsti, ar Jums svarbi lokacija. Gal Jums net nebūtina kurtis miesto centre, kur komercinės patalpos Vilniuje kainuoja daugiausiai. Atminkite, jog svarbiausia, kad jau išsirinktos komercinės patalpos atitiktų Jūsų verslo modelį, klientų bei darbuotojų poreikius. Dar svarbus aspektas yra praktinis patogumas (ar lengvas patekimas į patalpas neįgaliesiems bei mamoms su vežimėliais; ar yra patalpoje kriauklė; ar yra patalpose oro kondicionierius, nes vasarą jis labai gali praversti ir pan.). Žinoma, kaip verslininkas, turite galvoti ir apie savo verslo ateitį bei rinktis tokias komercines patalpas, kurios leistų turėti galimybę jį plėsti. T.y. turite atsižvelgti į tai, ar pakankamai vietos yra prekių sandėliavimui, patogumas dirbti didesniam kiekiui darbuotojų ar klientų srautui patalpose.

Aišku, negali būti pamirštas ir kainos klausimas. Nusistatykite biudžetą, kurį galite išleisti komercinių patalpų nuomai ar joms įsigyti. Pasirašydami nuomos sutartį turite aiškiai pažymėti, ar bus galimas nuomos kėlimas kiekvienais metais ar kitu numatytu laikotarpiu. Taip pat – kokios galimybės įsirenginėti bei tobulinti patalpas pagal Jūsų verslo poreikius. Linkime sėkmės!