NT

Lauko durų priežiūra: patarimai

Lauko duru prieziura

Renkantis lauko duris daugiausia dėmesio skiriama stabilumui, tvirtumui, saugumui, kadangi būtent šias svarbiausia funkcijas pirmiausia ir turi atlikti kokybiškos lauko durys. Dažniausia tokiems poreikiams įgyvendinti pasirenkamos būtent šarvuotos durys, kurios puikiai atitinka šiuolaikinio žmogaus poreikius gyventi saugiai ir tuo pačiu ramiai. Tiesa, šarvo durys, kad ir kokios jos yra kokybiškos, skyrus joms šiek tiek dėmesio tarnaus ilgiau.

Žinoma, daugeliui atrodo, kad lauko durys nėra skirtos reguliariai priežiūrai ir nuolatinis jų valymas tikrai nėra būtinas. Tačiau mes su tuo nesutiktume. Paprasčiausiai reguliaria dėmesys gali garantuoti, kad durys ne tik kur kas geriau atrodys, tačiau tuo pačiu ir ilgiau tarnaus. O kai geroms durims buvo nemažai investuojama – šio poreikio paisymas tampa labai svarbus.

  • Nors šarvo durys yra labai tvirtos, tačiau skirti šiek tiek dėmesio joms yra verta. Pirmiausia siūlome nepamiršti, kad šarvo durys turi būti tinkamai įmontuojamos. Problema, kai žmonės be patirties patys montuoja duris ir dažniausiai montavimo metu palieka labai daug klaidų, kurias vėliau sutvarkyti yra labai sunku. Žinoma, geriausias pasirinkimas yra kreiptis į profesionalus, kurie teikia montavimo darbus. Tokiu atveju galėsite būti visiškai ramus, kad tinkamai sumontuotos durys taip pat tarnaus sėkmingai. Juk dažniausiai klaidos padaromos pačioje pradžioje, o vėliau jų šalinimas gali kainuoti brangiai arba net naujų durų pirkimą. Nepatogu? Tikrai taip, nepatogu.
  • Labai dažna problema, kurią dar daugelis žmonių – netinkamas rankenos laikymas. Paprasčiausiai ji spaudinėjama dar tada, kol durys nėra atrakintos ir kol jos paprasčiausiai negali atsidaryti. Sakysite, kad tai tik maža smulkmena? Galbūt, tačiau būtent aktyviai darinėjamos durys dažniausiai ir lemia tai, kad ilgainiui rankena labai greitai susigadina ir ją tenka keisti nauja. O kai to galima išvengti taip paprastai – kodėl gi ne?
  • Dar viena gana dažnai daroma klaida yra per aktyvus ir dažnas durų trankymas. Vėlgi, dažniausiai su medinėmis durimis elgiamasi kur kas atsargiau, kadangi atrodo, jog jos yra ne tokios lepios ir paprasčiausiai joms reikia kur kas mažiau dėmesio. Tačiau šiuo atveju šarvo durys lygiai taip pat gali gana greitai nustoti Jums funkcionuoti, jeigu per stipriai trankydami duris sugadinsite vyrius. Tai labai aktualu tokiu atveju, kai trankomos labai sunkios ir masyvios durys. Būtent tokios dažniausiai yra mažiau atsparios trankumams.
  • Pasitaiko atvejų, kai smalsūs vaikai žaidžia su durimis, kaišo mažus pagalius į užraktus, kuriuose galiausiai vėliau tenka keisti naujais. Šiuo atveju nieko negalime padaryti, tik norime užtvirtinti, kad geriausia vaikų nepalikti vienų prie durų. Jie gali ne tik sugadinti spynas, tačiau taip pat ir prisiverti rankas bei kojas. Juk šarvo durys yra gana sunkios, tad sužeidimai gali būti taip pat nemaži.
  • Natūralu, kad lauko durys dažnai dėvisi nuo tiesioginių saulės spindulių, taip pat, nuo purvo, kuris aptaško duris. Tokiu atveju reguliarus jų valymas yra būtinas. Tam net neteikia jokių specifinių priemonių, kadangi lauko durys namui labai puikiai valomos su paprasčiausiu muilu  ir vandeniu. Žinoma, specialios priemonės dažniausiai durų paviršių padengia specialiu sluoksniu, tad tai irgi yra puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi papildomos apsaugos.

Tinkamai prižiūrint lauko  durys ne tik kur kas ilgiau jums tarnaus, tačiau taip pat ir kur kas gražiau atrodys. Jeigu norite, kad gyvenimas būtų kur kas saugesnis ir ramesnis – pirmiausia raskite Jums labiausiai tinkams lauko duris, o paskui jas tinkamai prižiūrėkite.