Laisvalaikis

Maisto papildai: omega 3 riebiųjų rūgščių nauda sportuojantiems

Kaip ir daugelis sportuojančių, dauguma renkasi vartoti tokius populiarius maisto papildus kaip proteinai, amino rūgštys, kreatinas, vitaminai ir mineralai bei pan. Tačiau dauguma nuvertina omega 3 riebiųjų rūgščių naudą organizmui ir „išmeta“ šį papildą iš savo akiračio. Žinoma, jeigu Jūsų tikslas nėra sveikatinimas, o tik greitesnis raumenų auginimas, tada nėra būtinybės domėtis šiais maisto papildais plačiau. Tačiau, jeigu Jūs norite neabejotinos naudos savo organimzui, kaip sveikesnė širdis, optimalus cholesterolio lygis, sveikas kraujas ar kognityvinių funkcijų gerinimas – tada omega 3 žuvų taukai yra tai, ko Jums reiktų kasdieniniame savo mitybos racione.

Apžvelkime kokią naudą omega-3 maisto papildai suteikia Jūsų organizmui:

Gali padėti atsikratyti antsvorio. Naujausi tyrimai teigia, kad omega 3 riebiosios rūgštys padeda lengviau atsikratyti perteklinio svorio. Kaip tai veikia? Iš esmės, omega-3 yra gerasis riebalų šaltinis, kuris turi skirtingą cheminę struktūrą, lyginant su blogaisiais riebalais. Duodant savo organizmui gerųjų riebalų, kaip žuvų taukai ir patekus jiems į mūsų riebalinius audinius prisiriša prie jų ir ima keisti cheminę struktūrą, kuri gali būti lengviau ardoma. To nauda – toks riebalų sluoksnis gali būti greičiau panaudojamas energijai.

Kognityvinių funkcijų gerinimas. Ar žinojote, kad didžiausią dalį mūsų smegenyse esančių riebalų, sudaro būtent omega-3 riebiosios rūgštys? Taip, tai visiška tiesa, ir tai pasako labai daug. Yra ne vienas tyrimas įrodantis, kad žuvų taikai ir juose esantys DHA, padeda palaikyti sveikas kognityvines funkcijas. Kai kurie psichologai skiria omega-3 produktus depresija sergantiems pacientams, mat yra ir kitų įrodymų, teigiančių jog būtent omega-3 padeda sureguliuoti normalų smegenyse esančių cheminių elementų išsiskyrimą, kaip serotininas ar dopaminas.

Palaikyti sveiką trigleciridų ir cholesterolio kiekį kraujyje. Trigliceridai yra priskiriami energijos šaltiniui, gausūs riebiosiomis rūgštimis ir riebaluose tirpiais vitaminais. Tačiau trigliceridų padaugėjimas gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, kaip kraujagyslių pažeidimai, padidėjęs kraujospūdis, smegenų insultas ar net širdies infakrtas. Tuo tarpu apie padidėjusio cholesterolio pasėkmes organizmui kalbėti nė neverta, kadangi daugelis tai supranta. Omega-3 maisto papildų vartojimas padeda palaikyti sveiką trigliceridų ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Taigi, jeigu norite būti sveiki, energingi ir gražesni išoriškai – maisto papildai omega 3 idealus pasirinkimas Jums.

Straipsnį parengė – www.perfectbody.lt portalas.