NT

Medinio namo ilgaamžiškumo užtikrinimas

Nėra jokių abejonių, kad mediniai namai atrodo labai gražiai, yra estetiški, nekenkia mus supančiai aplinkai ir yra puikus būdas užtikrinti puikų kainos ir kokybės santykį bei sukurti natūralią harmoniją. Kaip bebūtų, labai svarbu užtikrinti, kad namas būtų ilgaamžis. Laimei, kiekvienas architektas sutinka, kad mediniai namai gali būti tokie pat ilgaamžiai, o gal net ir ilgaamžiškesni nei standartinės plytų konstrukcijos ar iš kitų tradicinių medžiagų pagaminti namai. Tačiau, kaip tai užtikrinti? Tam, kad būtų lengviau pasirūpinti savo statomo medinio namo ilgaamžiškumu, atrinkome keletą veiksmingų patarimų, kuriais galima pasinaudoti.

Rinkitės kokybiškas statybines medžiagas

Dar prieš pradedant vykdyti medinio namo statybos darbus, galite užtikrinti ilgesnį jo tarnavimo laiką pasirinkdami kokybiškas statybines medžiagas. Pavyzdžiui, medines sijos, kurias pasirinksite naudoti namo sienų, perdangų ir stogo konstrukcijose, turi būti aukščiausios kokybės ir atitikti šiuolaikinius standartus.

Tam, kad būtumėte tikri, jog medinės sijos yra kokybiškos ir tinkamos jūsų numatytame namo statybų projekte, turėtumėte pasitarti su specialistu. Tai užtikrins, kad investuosite į stiprią medienos rūšį, kuri yra tinkamai paruošta ir pasirengusi atlaikyti bet kokias oro sąlygas. Ir net jei jūsų numatytas pradinis biudžetas yra ribotas, medienos, iš kurios statomas jūsų namas, pasirinkimas neturėtų būti susijęs su siekiu sumažinti patiriamas išlaidas.

Stenkitės sumažinti atšiaurių gamtos veiksnių poveikį

Nors suprantama, kad tikrai ne visuomet įmanoma sumažinti atšiaurių gamtos stichijų poveikį, vis dėlto, jei jums pavyktų rasti kiek labiau apsaugotą ar nuošalesnį sklypą medinio namo statybai, tai galėtų būti labai naudingas sprendimas. Nepamirškite, kad medieną reikia tinkamai prižiūrėti, todėl kuo mažiau turėsite rūpesčių, tuo bus geriau.

Namo statybų metu sumažinkite lietaus poveikį

Mediena yra labai universali medžiaga, todėl jai galima sušlapti, jei paskui sukuriamos sąlygos tinkamai išdžiūti, tačiau medinio namo statybų metu vertėtų pasistengti sumažinti galimą vandens poveikį. Tokiu būdu bus galima išvengti medinių konstrukcijų deformacijų, medienos susitraukimo ar išbrinkimo, kurie vėliau galėtų turėti neigiamos įtakos jūsų namo ilgaamžiškumui ir pačiam stoviui. Todėl visuomet geriausia pasirūpinti tinkamomis prevencinėmis priemonėmis.

Naudokite tinkamus dažus

Kai jūsų medinis namas bus pastatytas, reikės jį tinkamai apsaugoti, todėl labai svarbu atidžiai ir kruopščiai pasirinkti medienos dažus. Pagalvokite apie oro sąlygas, su kuriomis jūsų naujasis namas nuolatos susidurs, ir jomis vadovaukitės rinkdamiesi medienai skirtus dažus. Todėl jei paprastai kasmet iškrenta daug kritulių, būtų naudinga pasirinkti medienos dažus, kurie pasižymi atsparumu vandeniui ir gali apsaugoti medieną nuo kitų neigiamų aplinkos veiksnių. Dažydami medieną turėtumėte tai daryti labai kruopščiai ir kokybiškai. Tokiu būdu užtikrinsite, kad mediena bus tinkamai apsaugota.

Vadovaukitės tinkamu medinio namo priežiūros grafiku

Kiekvienam namui reikia nuolatinės priežiūros ir dėmesio, tačiau mediniam namui dėmesio gali reikėti daug daugiau nei kitų tipų statiniams. Todėl pravartu ir rekomenduojama kasmet patikrinti, ar nesiformuoja pelėsis ir nėra atsiradusių kenkėjų požymių. Be to, vertėtų reguliariai atnaujinti ir dažų sluoksnį, kartu pakartotinai apsaugant medieną nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, kurie priešingu atveju galėtų sutrumpinti medienos tarnavo laiką. Taip pat vertėtų būtinai apžiūrėti ir langų bei durų sandariklius, kad galėtumėte įsitikinti, jog vanduo nepatenka ten, kur neturėtų, ir pasiruoškite iš naujo užtaisyti visus atsiradusius tarpus.