Kelionės

Mikroautobuso nuoma kelionėms: praktiški patarimai sklandesnei kelionei

Išvykti pailsėti norime kiekvienas, tačiau tikrai ne kiekvienas iš mūsų būna patenkintas „tradicinėmis“ kelionėmis, kurių atveju yra užsisakomas pilnas kelionės paketas, į kurį įtraukiamas tiek skrydis lėktuvu, tiek ir viešbutis, maitinimas bei pramogos. Kartais norime būti savo kelionės šeimininkais ir keliauti visiškai be jokių apribojimų – tada, kai norime, ir ten, kur norime. Todėl turint tokių lūkesčių, šiandien labai praverčia mikroautobuso nuoma kelionėms.

Mikroautobuso nuoma kelionems

Tačiau jei mikroautobuso nuoma kelionėms nusprendžiama pasinaudoti pirmą kartą, dažniausiai pradžioje iškyla ne vienas svarbus klausimas. Todėl norint savo būsimai kelionei ant ratų pasiruošti sėkmingai, naudinga atsižvelgti į kelis svarbius aspektus.

Pasirinkite erdvų keleivinį mikroautobusą

Kelionė ant ratų privalo būti kuo patogesnė. Leidžiantis į tokią kelionę, tenka nusiteikti, kad ne vieną šimtą ar netgi ne vieną tūkstantį kilometrų teks įveikti sėdint mikroautobuse. Todėl jei rinkdamiesi mikroautobusą neatsižvelgsite į jo erdvumą, galite smarkiai prašauti pro šalį.

Keleiviniai mikroautobusai įprastai yra 8 ir 9 sėdimų vietų, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jos visos privalo būti „užpildytos“. Jei norite keliauti patogiau ir komfortiškiau, turėtumėte bent kelias vietas palikti laisvas.

8 ir 9 vietų mikroautobusus leidžiama vairuoti turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, todėl jei vairuojate lengvąjį automobilį, galėsite vairuoti ir savo išsinuomotą keleivinį mikroautobusą. Tačiau jei nuspręstumėte išsinuomoti daugiau nei 10 sėdimų vietų mikroautobusą, kartu turėsite mokėti ir už vairuotojo paslaugas.

Nuspręskite, kas kelionės metu vairuos mikroautobusą

Transporto priemonių nuomos bendrovės taiko tam tikrus reikalavimus nuomojamų transporto priemonių vairuotojams. Todėl iš anksto turėtumėte nuspręsti, kas vairuos jūsų pasirinktą mikroautobusą kelionės metu.

Jei norima vairuoti keleivinį mikroautobusą, vairuotojas turi būti bent 21 metų amžiaus ir turėti galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, kartu su 2 metų vairavimo stažu. Kita vertus, mikroautobusų nuomos bendrovė gali pritaikyti išimtis, tačiau dėl viso to būtina iš anksto susitarti su pasirinkta bendrove.

Keliones

Nuomokitės tik techniškai tvarkingą mikroautobusą

Labai svarbu, kad savo organizuojamai kelionei pasirinktumėte tik techniškai tvarkingą mikroautobusą. Nuo to tiesiogiai priklauso ir jūsų kelionės sklandumas. Niekas nenori viduryje kelionės susidurti su rimtais transporto priemonės gedimais. Todėl būkite tikri, kad pasirenkate mikroautobuso modelį, kuris yra naujas, techniškai tvarkingas ir labai funkcionalus. Taip pat naudinga pasidomėti ar išsinuomotam mikroautobusui bus taikoma „Pagalbos kelyje“ paslauga.

Žinokite, kur savo kelionės metu vyksite

Jei į kelionę leisitės nuomotu mikroautobusu, turite iš anksto informuoti savo pasirinktą bendrovę apie tai, kur jūs planuojate vykti. Jei jūsų kelionės maršrutas yra numatytas per Europos šalis – keliauti galėsite be jokių apribojimų. Tačiau jei nuspręstumėte keliauti į Baltarusiją arba Ukrainą, jums reikės bendrovės (mikroautobuso savininko) įgaliojimo.

Nuomokitės tik apdraustą mikroautobusą

Būkite tikri, kad jūsų pasirinkta bendrovė nuomoja tik pilnai apdraustus mikroautobusus. Tokiu atveju kelionės metu galėsite jaustis ramiau. Pilnas mikroautobuso draudimas reiškia, kad jis yra apdraustas tiek privalomuoju civiliniu, tiek ir KASKO draudimu.