NT,  Prekės ir paslaugos

Minimalizmas interjere

sekcijos internetuInterjero tendencijos kinta kasmet. Keičiasi ne tik spalvos, tekstūros, bet ir baldai bei jų išdėstymo mados. Pastaraisiais metais pastebima tendencija, jog vis daugiau žmonių įrenginėdami savo namus renkasi minimalistinį stilių. Tačiau, negalima teigti, kad šis interjero sprendimas yra priimtinas visiems. Kuo šis stilius išsiskiria ir kam labiausiai tinka?

Minimalizmas — kai mažiau reiškia daugiau.

Minimalizmas, kaip meno stiliaus apibūdinimas, atsirado praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje. Šio stiliaus pradininkais laikomi skulptoriai Robert Morris ir Donald Judd. Palaipsniui minimalizmo savoka pradėta vartoti kalbant ir apie kitas sritis, kaip muzika, mada, interjero dizainas.

Šiomis dienomis minimalistinis interjero dizainas itin populiarus. Griežtos linijos, vientisi, lygūs paviršiai, pasteliniai atspalviai — yra vyraujantys minimalizmo ženklai. Minimalistiniam stiliui būdingi žemi, vienodų formų ir proporcijų baldai. Namuose, kur vyrauja šis stilius nerasite kontrastingų spalvų, ryškių detalių. Minimaliztiniai baldai dažniausiai gaminami pagal individualų užsakymą arba perkami internetu. Pastaruoju metu itin populiarios minimalistio stiliaus sekcijos internetu. Jos išsiskiria patrauklia išvaizda ir praktiškumu. Sekcijos internetu neretai kainuoja pigiau, be to, žmogus gali užsisakyti norimą dydį, spalvą ir tekstūrą.

Minimalistinį interjero dizainą galima atpažinti ne tik iš menko baldų ar interjero aksesuarų skaičiaus, bet ir spalvų. Žmonės, mėgstantys šį stilių dievina baltą spalvą. Balta spalva suteikia erdvės ir laisvės pojūtį. Todėl įruošiant namus pagal šio stiliaus tendencijas, pasitelkiama balta arba, kita neutrali spalva, kaip pilka, dramblio kaulo, smėlinė ar kreminė spalva. Minimalizmo gerbėjai nemėgsta sunkių užuolaidų, tamsių žaliuzių ar ruletų. Namų jaukumą kuria minimalistinėmis detalėmis: paveikslais, veidrodžiais, nuotraukomis.

Minimalistinis interjero dizainas išsiskiria lengvumu ir laisvumu, tačiau kartu pabrėžiamas ir tvarkos bei rafinuotumo aspektas. Šį interjero stilių mėgsta kūrybingi ir meniški žmonės, kuriems svarbus laisvės ir nepriklausomybės pojūtis.