Sveikata, grožis

Odos priežiūrai skirti veiksmingi patarimai

Graži oda nėra stebuklingas dalykas. Tai yra nuoseklumo ir tinkamų odos priežiūros priemonių naudojimo klausimas. Ir visiškai nesvarbu, ar norite sulėtinti natūralų odos senėjimą, sumažinti odos uždegimus, ar užkirsti kelią jau esamų odos problemų paūmėjimams, yra keletas dalykų, kuriuos kiekvienas turėtų daryti, kad išsaugotų sveiką odą.

Laimei, puiki odos priežiūros rutina nebūtinai turi būti sunki prievolė. Tai gali būti galimybė kasdien mėgautis atpalaiduojančiomis odos priežiūros procedūromis. Kasdienės odos priežiūros rutinos laikymasis yra pirmasis žingsnis siekiant susigrąžinti puikią odos sveikatą ir jos jaunatvišką švytėjimą. Todėl pateikiame jums keletą naudingų patarimų.

Kasdien naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Saulės žala gali išties pakenkti jūsų odai, jei kasdien nesirūpinsite tinkama jos apsauga. Tiesą sakant, per didelis kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių poveikis yra pagrindinė odos senėjimo priežastis. Būtent todėl yra labai svarbu, kad apsauginis kremas nuo saulės taptų jūsų kasdienės odos priežiūros rutinos dalimi. Ir nors galite sakyti, jog jūsų drėkinamojo kremo ar naudojamų makiažo priemonių sudėtyje jau yra apsauginio kremo nuo saulės, jo gali nepakakti, kad tinkamai apsaugotumėte savo odą. Todėl kasdien naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30.

Nepamirškite kasdien drėkinti odą

Jei rytais skubate, kartais odos drėkinimas lieka nuošalyje. Drėkinimas yra geriausias dalykas, kurį galite įtraukti į savo kasdienę rutiną. Nesvarbu, ar jūsų oda riebi, sausa, mišri ar normali, atradus tinkamą drėkinamąjį kremą savo odos tipui, galėsite sukurti stebuklus. Todėl būtų klaidinga manyti, kad jei jūsų oda yra riebi, jai nereikia papildomo drėkinimo. Tokios klaidos daryti nereikėtų. Jei pasirūpinsite, kad į jūsų kasdienę veido odos priežiūrą būtų įtrauktas ir drėkinamasis kremas, galite būti tikri, kad daug lengviau ir greičiau pasieksite norimą rezultatą.

Į savo odos priežiūrą įtraukti ir antioksidantus

Su amžiumi odos elastino skaidulos tampa laisvesnės, nes mūsų organizmas gamina vis mažiau kolageno. Dėl šios priežasties gali atsirasti raukšlių ir oda gali tapti mažiau elastinga, o taip nutinka todėl, kad laisvieji radikalai sukelia ląstelių degeneraciją vykstant procesui, vadinamam oksidacija. Norėdami su tuo efektyviau kovoti, į savo kasdienę odos priežiūros rutiną įtraukite antioksidantų, pavyzdžiui, vitaminų C ir E, likopeno, beta karotino ar kt.

Nepersistenkite šveisdami odą

Odos šveitimas yra būtinas. Ir tai yra puikus odos priežiūros procedūrų priedas, nes jis pašalina negyvas odos ląsteles ir suteikia vietos naujai bei sveikesnei odai. Tačiau kai kalbama apie odos šveitimą, mažiau reiškia daugiau. Nesvarbu, ar naudojate fizinius, ar cheminius šveitiklius, tarp procedūrų turite duoti odai laiko pailsėti. Daugumai odos tipų visiškai pakanka vieno ar trijų kartų per savaitę. Tačiau jei tai darysite tai dažniau, galite lengvai sudirginti odą ir susidurti su visiškai priešingu rezultatu.

Prieš miegą nuvalykite makiažą

Kai einate miegoti nuo savo veido odos nenusivaliusios makiažo, jūs ant odos paliekate ne tik makiažą. Jūs taip pat paliekate visus nešvarumus, riebalus ir toksinus, kuriuos jūsų oda sukaupė per visą dieną. Jei nepašalinsite tokių medžiagų, gali tekti susidurti su užsikimšusiomis poromis, sudirgusia oda ir spuogais. Todėl jokiu būdu neturėtumėte tingėti ir eiti miegoti su makiažu ant savo veido odos. Tam, kad atsikratytumėte kenksmingų bakterijų ir išvengtumėte nemalonių problemų ateityje, tereikia vos kelių minučių kasdien.

Daugiau: GrozioManija.lt