Kondicionieriai
Namai

Oro kondicionieriai: svarbios jų populiarumo priežastys

Buvo metas, kai oro kondicionieriai būdavo naudojami tik retame būste, tačiau dabar viskas pasikeitė. Dabar bene kiekvienas nori įsigyti kondicionierių, nes jis suteikia palengvėjimą ir padeda kovoti su karščiais. Ir nors patalpų vėsinimas yra pagrindinė kondicionieriaus savybė, jis gali pasigirti ir keliais kitais privalumais, apie kuriuos verta pakalbėti plačiau.

Užtikrina kokybišką orą

Ar žinote, kad oro kondicionierius valo patalpų orą? Būtent taip veikia oro kondicionierius. Prieš išleisdami vėsesnį orą, jie įsiurbia patalpų orą, kuriame yra dulkių ir kitų dalelių, ir jį filtruoja. Tai taip pat reiškia, kad oro kondicionieriai naudingi tiems žmonėms, kurie yra alergiški dulkėms arba kenčia nuo įvairių su kvėpavimu susijusių problemų. Tačiau, norint, kad oro kondicionieriaus valymo funkcija būtų maksimaliai išnaudota, jis turi būti visuomet švarus, kitaip jis gali tapti patalpų oro taršos priežastimi.

Gerina miegą

Drėgmė ir karštis gali trukdyti jūsų miegui. Nesvarbu, kaip labai besistengtumėte miegoti, jei aplinkos temperatūra bus aukšta, jums nepavyks užmigti. Net jei būsite visiškai pavargę ir mieguisti, pabusite vidury nakties išpilti prakaito. Šiuo atveju į pagalbą ateina oro kondicionieriai. Jie ne tik leis jums ramiai miegoti, bet ir suteiks laimės pojūtį atsibudus. Kai miegate patalpoje su oro kondicionieriumi, jūsų kūnas tampa vėsus ir tai sustiprina natūralų miego instinktą. Būtent dėl šios priežasties vėsiose patalpose miegama geriau.

Ramina psichologiškai

Atlikti tyrimai parodė, kad streso hormonai kinta priklausomai nuo temperatūros. Šiuo atveju oro kondicionieriai pasitarnauja kuo puikiausiai. Jei savo namuose įsirengsite kondicionierių, jis ne tik atvėsint jūsų kūną, bet ir nuramins jus psichologiškai.

Sumažina vabzdžių kiekį

Vabzdžiai, kurie į namus patenka iš lauko, erzina daugelį iš mūsų. Tačiau savo namuose įrengus oro kondicionierių galima nuo jų apsisaugoti, nes vabzdžiai mėgsta gyventi drėgnoje ar karštoje aplinkoje, nes yra egzoterminiai, t.y. šaltakraujai.

Sumažina astmos tikimybę

Oro kondicionierius siurbia orą ir jį valo. Kai vyksta šis sugėrimas, įsiurbiami ir astmos priepuolių kaltininkai, pvz., pelėsis, grybelis, žiedadulkės ir kiti alergenai, o tai gali padėti padidinti galimybę išvengti astmos.

Didina saugumą

Langų ir durų atidarymas, kad geriau cirkuliuotų oras ir būtų išvengta per didelio karščio jūsų namuose, yra viena iš įprastų praktikų, kurios pastebimos daugelyje būstų. Ir nors tai iš tiesų yra veiksminga, tačiau, kita vertus, tokiais atvejais yra labai lengva įsilaužti į būsto vidų. Tuo tarpu, jei namuose yra įrengtas oro kondicionierius, vėdinti būstą plačiai atvėrus langus ar duris nebereikia. Tai reiškia, kad šis efektyvus šiuolaikinis prietaisas užtikrina ir namų saugumą.

Padeda išlikti hidratuotiems

Kai prakaituojame, prarandame iš organizmo mūsų suvartotą vandenį. Kondicionuojamoje patalpoje niekada neprakaituojame. Tai reiškia, kad tokiu būdu yra sumažinama dehidratacijos tikimybė. Žinoma, renkantis oro kondicionierių reikėtų įsitikinti, kad jis turi geriausią vėsinimo pajėgumą, tokiu būdu užtikrinant kuo didesnį komfortą.

Stabdo elektroninių prietaisų perkaitimą

Mūsų organizmui didelis karštis ir drėgmė gali sukelti daug neigiamų padarinių. Tačiau didelis karštis gali sukelti problemų ir elektroniniams prietaisams. Elektroniniai prietaisai po tam tikro laiko jais naudojantis gali savaime šiek tiek įkaisti, o kai šis karštis susivienija su aukšta temperatūra, jie gali būti sugadinti, sutrumpėti jų tarnavimo laikas ir iškilti kitų rimtų problemų. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl biurų patalpose įrengiami oro kondicionieriai. Oro kondicionieriai ne tik palengvina darbuotojų darbą, bet ir apsaugo nuo perkaitimo darbo vietose esančius elektroninius prietaisus, kartu užtikrinant didesnį jų saugumą.

Daugiau rasite: Kondimonta.lt