Prekės ir paslaugos

Paminklai – kuklumas, paprastumas ir lengva priežiūra

paminklaiTaip jau nutinka, kad ateina metas kai tenka išlydėti mums artimus žmones amžinojo poilsio. Tai padaryti gyviesiems yra be galo skaudu ir sudėtinga. O kur dar visi galvos skausmai galvojant apie laidojimo darbus. Susideda daugybė darbų: šarvojimo salės išrinkimas, svečių aptarnavimas, giedotojai, gedulingų pietų parengimas, kapavietės paruošimas ir taip toliau.

Lietuvių kultūroje, laidojimo papročiai turi gilias tradicijas, siekiama paruošti kuo gražesnę, modernesnę ir praktišką kapavietę savo artimajam. Bendras vaizdas, kaip turi atrodyti kapavietė yra neatsiejamas nuo paminklo stiliaus ir modelio. Paminklai yra pagrindinė detalė, kuri yra itin svarbi pirmiausiai dėl to, kad tai yra ilgaamžis prisiminimas, akmuo, kuriame iškaldinta mirusiojo vardas ir metai, simbolizuojantys jo būvimo laikotarpį šalia mūsų gyvųjų.

Paminklų tipai gali būti labai įvairūs, reikia maždaug numanyti kokio norėsite ir meistrai jums tokį jį ir pagamins. Ne paslaptis, jog šiuo metu madingi yra nedideli, dailūs paminklai. Tačiau renkantis tokio tipo paminklą turėtumėte atkreipti dėmesį ar mirusiojo vardas ir pavardė nėra labai ilgi. Smulkiomis raidėmis iškaldinti paminklai atrodo per daug kukliai. Taigi, pasirinkite ne tik pagal išvaizdą, bet ir pagal praktiškumą ir visą estetinį vaizdą. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į kelių dalių paminklus, nes jie šiuo metu yra labai populiarūs ir atrodo labai dailiai.

Kapavietė turi būti paruošta gražiai ir praktiškai. Šiuo metu žmonės vis dažniau emigruoja ar gyvena ne taip sėsliai vienoje vietoje. Taigi, praktiškai įrengta kapavietė, kurios priežiūra nėra sudėtinga, palengvina žmonių darbus ir sutaupo laiko. Dažnai kapavietė dengiama žolės danga ar spalvotais akmenėliais. Dedama ir plytelės ar kitokia danga iš po kuria nesikala žolė.

Minimalizmas ir taupumas yra šių laikų mados bruožai. Žmonės renkasi nedidelius, kuklius paminklus, o ir kapavietę puošia ilgalaikėmis medžiagomis. Paprastai taip puošti kapai estetiškai visuomet atrodo tvarkingi. Ir tai nereiškia, kad žmonės nori kuo rečiau lankytis kapinėse, juos tvarkyti, puošti. Tiesiog žmonėms senstant tai daryti pasidaro vis sunkiau, todėl praktiški žmonės renkasi tai, kas yra patikima, ilgaamžiška ir gražu.