Paskola verslui
Finansai

Paskola verslui: patarimai, padėsiantys ją lengviau gauti

Kiekvienam verslui reikia turėti pakankamą apyvartinį kapitalą, kuris padėtų sistemingai siekti savo užsibrėžtų komercinių tikslų. Apyvartinis kapitalas svarbus ne tik tam, kad būtų galima laiku padengti visus einamuosius mokėjimus, tačiau taip pat, reikalui esant, prisitaikyti ir prie besikeičiančių rinkos sąlygų, konkurentų veiksmų ir klientų poreikių. Todėl tokiais atvejais paskola verslui gali būti vienas iš pačių efektyviausių sprendimų.

Taigi, jei galvojate, kad ir jūsų verslui galėtų pagelbėti kreditai, turbūt ieškote patarimų, kaip galėtumėte palengvinti visą kreipimosi dėl paskolos verslui procesą, kartu padidinant tikimybę gauti paskolą.

Nustatykite, kokio tipo finansavimo jums reikia

Visiškai nesvarbu, ar ieškote finansavimo komerciniam NT objektui įsigyti, ar jums tiesiog reikia apyvartinių lėšų, kad verslas galėtų išsilaikyti sezoninio sąstingio metu, šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje egzistuoja daugybė verslo paskolų rūšių. Todėl pirmiausia turėtumėte sau užduoti keletą klausimų:

  • Ar norite gauti visą paskolos sumą iš anksto, ar jums tinkamesnė yra kredito linija? Terminuotos paskolos suteikia vienkartinę pinigų sumą, kuri gali padėti iš anksto padengti didelį mokėjimą ar įsigyti konkretų didesnės vertės pirkinį. Tuo tarpu kredito linija gali labiau tikti jūsų verslo poreikiams, jei ieškote lankstaus finansavimo, kuris leistų naudoti tik tas lėšas, kurių jums tuo metu reikia.
  • Kokios pinigų sumos jums reikia? Konkrečios jums reikalingos pinigų sumos, kurią norite pasiskolinti, nustatymas taip pat padės susiaurinti pasirinkimo galimybes. Todėl gerai pagalvokite, kokios pinigų sumos jums reikėtų.
  • Kaip greitai jums reikės pinigų? Skirtingų rūšių paskolos turi skirtingus finansavimo terminus. Jei paskolos jums reikia labai skubiai, tikėtina, kad teks pasirinkti paskolą su didesnėmis palūkanomis. Tačiau jei turite galimybę luktelėti, gali pavykti sutaupyti ir daugiau.

Žinokite, ko galite tikėtis

Kai jau žinosite, kodėl jums reikia paskolos ir kokio dydžio paskola jums būtų tinkamiausia, labai svarbu išsiaiškinti, ko galite tikėtis kreipdamiesi į kreditorius.

Jei jūsų kredito reitingas yra pakankamai žemas, susidursite su mažesne tikimybe sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Tačiau, tai nereiškia, jog galimybių gauti verslo paskolą jūs neturėsite. Tokiais atvejais kreditoriai gali patvirtinti paskolos paraišką, tačiau taikyti daug aukštesnę palūkanų normą, kas nulemtų ir jūsų patiriamas didesnes išlaidas.

Taip pat turite suprasti, kad kreipdamiesi dėl verslo paskolos jūs galite susidurti su užstato reikalavimu. Tai gali būti tiek nekilnojamojo turto objektas, tiek ir fizinė įranga ar netgi grynieji pinigai, kuriais užtikrinsite paskolą. Jei nevykdysite savo prisiimtų finansinių įsipareigojimų ir negalėsite laiku padengti įmokų, jūsų užstatas gali būti perimtas kreditorių.

Nepamirškite ir apie papildomus mokesčius. Tai reiškia, kad turite galvoti ne tik apie paskolos sumą, kurios jums reikia tam tikriems verslo poreikiams patenkinti, tačiau taip pat ir apie palūkanas bei kitus papildomus administracinius mokesčius, kurie yra neatsiejami nuo verslo paskolos sutarties.

Galiausiai turėtumėte atsižvelgti ir į savo įmonės gyvavimo trukmę bei komercinės veiklos vykdymo laikotarpį, kuris būtų pagrįstas akivaizdžiai matoma istorija. Tai gali būti svarbus veiksnys, kuris lems, koks bus kreditorių atsakymas.

Paruoškite reikalingus dokumentus

Prieš pateikiant paraišką verslo paskolai gauti, turite pasirūpinti ir svarbiausiais dokumentais, kurių prašys jūsų pasirinkti kreditoriai, kad galėtų įvertinti jūsų mokumą ir dabartinę verslo finansinę situaciją. Tarp tokių dokumentų gali būti verslo planas, jūsų asmeninės ir įmonės mokesčių deklaracijos, balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitos, banko sąskaitos išrašai ir kt. Taip pat kreditoriai gali prašyti pateikti ir sutartis su klientais, tiekėjais bei kt. Visa tai jiems padeda lengviau įvertinti su kokia rizika jie gali susidurti.

Pabaigai

Galiausiai, kai būsite apsvarstę ir įvertinę visus aukščiau minėtus klausimus, ateis metas atlikti kreditorių, teikiančių verslo paskolas, palyginimą. Kai tai padarysite, jums turėtų būti daug lengviau išsirinkti tinkamiausią kredito pasiūlymą.