Finansai,  Prekės ir paslaugos

Paskolos įsisikolinusiems – kada jos nesuteikiamos

paskolos isiskolinusiemsPasiskolinti pinigų internetu norinčių yra ne vienas, bet Lietuvoje bėda tame, kad šias finansines paslaugas gauti gali ne visi – paskolos įsiskolinusiems, kurie neturi pajamų, negali būti suteikiamos jokioje vartojimo kredito bendrovėje. Kiekviena vartojamuosius kreditus teikianti įmonė privalomai registruojama kreditorių sąraše, o tą sąrašą administruoja Lietuvos bankas. Jis nustato ir įvairias mokumo vertinimo nuostatas t.y. kartu su Lietuvos banku vyriausybė ruošia įvairias įstatymų pataisas, kurios reguliuoja šių finansų rinkos dalybių veiklą. Būtent dėl šios rinkos reguliavimo vartotojai kartais ir negauna vartojimo kredito.

Turite suprasti, kad joks vartojimo kredito teikėjas negali išduoti kredito tokiam žmogui, kuris neatitinka mokumo vertinimo kriterijų. Tie kriterijai yra surašyti nuostatose, kurių turi laikytis kiekviena kredito bendrovė. Tos nuostatos pabrėžia, kad vartojimo kreditus gauti gali tik tie, kurių apskaičiuojama tvarių pajamų suma yra pakankama paskolų įmokoms dengti. Nuostatos pabrėžia kokia suma gali būti skiriama visoms kredito įmokoms sumokėti. Tai reiškia, kad net ir gaunant nemažas pajamas, vis tiek galima gauti neigiamą atsakymą dėl kredito suteikimo.

Riba, kuri taikoma kredito išdavimui yra tiesiogiai susieta su tvarių pajamų suma. Joks klientas negali viršyti 40 procentų pajamų sumos, kurią tektų skirti įmokų apmokėjimui. Ta riba nustatoma mokumo vertinimo nuostatose. Štai kodėl ne tik įsiskolinę asmenys, bet ir gaunantys pajamas neretai sulaukia iš kreditoriaus neigiamo atsakymo.

Jeigu jūs norite pasiskolinti iš kažkurios vartojamuosius kreditus teikiančios bendrovės, tai pirmiausia turite skaičiuoti kokios įmokos susidarys imant tam tikrą sumą. Kreditai suteikiami tik tokiu atveju, jeigu atskaičius visas išlaidas lieka pakankama suma įmokoms dengti. Tai reiškia, kad jeigu jūs skolinatės, nes nepakanka atlyginimo, tai jokiu būdu jokia kredito bendrovės paskolos suteikti jums negalės. Už paskolos suteikimą ji būtų baudžiama solidžia bauda.

Vartojamuosius kreditus išduodančios įmonės ir pačios labiau žiūri savo interesų – anksčiau jos skolino praktiškai bet kam, o dabar atsižvelgia į visus galimus faktorius. Tad, norintys gauti vartojimo kreditą, turi būti įsiskolinę tik tiek, jog pajamos vis tiek būtų pakankamos skolų dengimui kiekvieną mėnesį.