Bakuciolis
Sveikata, grožis

Patarimai, kaip kovoti su veido odos senėjimu

Odos senėjimas yra visiškai natūralus ir neišvengiamas procesas, o raukšlės ir pigmentinės dėmės nėra odos ligos, kurias būtų būtina gydyti. Visa tai nekenkia mūsų sveikatai. Ką jau kalbėti apie tai, kad viena kita raukšlelė kartais gali suteikti mums netgi dar daugiau žavesio. Tačiau reikia pripažinti, kad daugelis žmonių norėtų turėti galimybę savo odos senėjimo procesus kontroliuoti ir juos sulėtinti. Laimei, tokių sprendimų yra.

Senstant mūsų oda praranda elastingumą, nes sulėtėja kolageno gamyba, ji tampa vis plonesnė ir sausesnė. Kai oda praranda drėgmę, pradeda lengviau formuotis raukšlės. Tačiau odos senėjimo procesą gali dar labiau paspartinti įvairūs išoriniai ir vidiniai veiksniai, tarp kurių yra ir kenksmingi UV saulės spinduliai, aplinkos tarša, žalingi įpročiai ar stresas.

Ir nors visiškai išvengti raukšlių bei kitų odos senėjimo požymių galimybės nėra, tinkamai rūpinantis savo veido oda galite suteikti jai daugiau jaunatviškumo, sumažinant matomas raukšles ir pigmentines dėmes, paverčiant ją elastingesne, stangresne ir lygesne.

Drėkinkite odą

Norint efektyviau kovoti su odos senėjimu ir sumažinti raukšlių atsiradimą, būtina kasdien naudoti drėkinamąjį veido kremą, kuris maitintų ir drėkintų jūsų odą. Tai būtina visų tipų odai, tačiau ypatingai svarbu brandžiai odai, kuri paprastai būna sausesnė, todėl dažniau atsiranda raukšlės.

Renkantis drėkinamąjį veido kremą, jo sudėtyje ieškokite medžiagų, kurios padėtų veiksmingai sudrėkinti odos išorinius ir giliuosius sluoksnius bei kartu užkirstų kelią raukšlių formavimuisi. Tarp tokių medžiagų neabejotinai patenka hialurono rūgštis ir vitaminas C. Žinoma, savo odos priežiūrą galite papildyti ir intensyviai drėkinančiu serumu, kuris taip pat prisidėtų prie odos aprūpinimo jai būtina drėgme ir konkrečių veido odos problemų sprendimo.

Naudokite bakučiolį

Paprastai kovai su odos senėjimu ir odos atjauninimu yra rekomenduojama naudoti retinoidus, gaunamus iš vitamino A, kurių vienas dažniausiai sutinkamų veido odos priežiūros priemonėse yra retinolis. Retinolis geba padidinti kolageno gamybą, skatina odos regeneraciją ir naujų kraujagyslių susidarymą, pagerinant bendrą odos išvaizdą ir tekstūrą. Ir nors retinolis yra veiksmingas veido odos priežiūroje, tačiau jis dažnai pasižymi šalutiniu poveikiu, pvz., odos dirginimu. Be to, jei retinolis naudojamas reguliariai, prie jo mūsų oda gali priprasti, todėl gali tekti padidinti jo kiekį. Laimei, vietoje retinolio galima naudoti bakučiolį.

Bakučiolis – natūrali retinolio alternatyva. Jis paprastai nepasižymi jokiu šalutiniu poveikiu, yra saugus naudoti visų tipų odos priežiūroje, pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, skatina kolageno gamybą, apsaugo odą nuo raukšlių formavimosi, kartu pagerindamas odos tekstūrą ir tonusą, padidindamas elastingumą ir tvirtumą bei sulėtindamas odos senėjimo procesus.

Saugokite odą nuo saulės

Kenksmingi ultravioletiniai (UV) saulės spinduliai gali pakenkti mūsų veido odai ir paskatinti ankstyvą odos senėjimą bei raukšlių ir pigmentinių dėmių atsiradimą. Tyrimų duomenimis, reguliarus apsauginio kremo nuo saulės naudojimas gali sumažinti odos senėjimo požymius ir sulėtinti šiuos procesus.

Siekiant apsaugoti savo odą nuo UV saulės spindulių, būtina kasdien naudoti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Apsauginis kremas nuo saulės privalo būti naudojamas visais metų laikais ir bet kokiomis oro sąlygomis.

Ko nevertėtų pamiršti

Taip pat labai svarbu, kad subalansuotumėte savo kasdienę mitybą, į ją įtraukdami daug vitaminų ir mineralų turintį sveiką maistą, kuriame būtų ir daug priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų, stengtumėtės miegoti ant nugaros, nes netaisyklinga miego padėtis gali turėti įtakos raukšlių formavimuisi, mestumėte rūkyti, vartotumėte pakankamai vandens, sportuotumėte ir pakankamai ilsėtumėtės.

Pabaigai

Nors raukšlės yra neišvengiama senėjimo dalis, visuomet yra priemonių, kurių galite imtis, kad sulėtintumėte jų atsiradimą ir užkirstumėte kelią naujų raukšlių susidarymui. Jūsų gyvenimo būdas, mityba, fizinio aktyvumo lygis, naudojamos veido odos priežiūros priemonės ir kiti veiksniai turi tiesioginės įtakos ir jūsų veido odai, todėl pasistenkite užtikrinti, kad imatės visų įmanomų priemonių, jog jūsų oda išliktų skaisti, lygi, sveika ir jaunatviška.