Verslas

Patarimai, kurie padės padidinti darbuotojų motyvaciją

Esate įmonės savininkas ir turite daug darbuotojų? Norite atrasti sprendimus, kurie galėtų padėti padidinti darbuotojų motyvaciją ir darbo našumą, tokiu būdu pasiekiant dar geresnius įmonės veiklos rezultatus? Tokiu atveju jums praverstų keli praktiški patarimai.

Pasitikėkite savo darbuotojais

Kultūra, kurioje darbdaviai pasitiki savo darbuotojais, kad jie atliks savo pareigas ir pasieks tikslus, o ne manipuliuoja savo žmonėmis, yra dar vienas svarbus darbuotojų motyvacijos komponentas. Pasitikėjimas darbuotojais, kurį patvirtinate savo veiksmais, yra didžiulis pasitikėjimo balsas, atsiperkantis geresne motyvacija.

Pasitikėjimas atsiranda, kai visada esate sąžiningas ir palaikantis savo darbuotojus, nuosekliai ir atsakingai priimate sprendimus ir prireikus padedate bei skiriate savo laiką. Pasitikėjimą taip pat galima parodyti vykdant atvirų durų politiką ir leidžiant darbuotojams patiems susidaryti savo tvarkaraštį bei nustatyti užduočių atlikimo tvarką. Atitinkamose pareigose darbuotojai gali dirbti net iš namų arba nuotoliniu būdu kitoje vietoje.

Suteikite savo žmonėms balsą

Dar vienas darbuotojų motyvacijos veiksnys – suteikti savo žmonėms galimybę dalytis idėjomis, spręsti problemas ir patiems priimti sprendimus, kurie pagerins jų darbą. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad motyvacijai neigiamos įtakos gali turėti nepalanki darbo aplinka. Darbuotojai gali nenorėti viešai kelti tokių klausimų, todėl reguliariai suteikite jiems galimybę anonimiškai pateikti atsiliepimus. Svarbiausia – reaguokite į jų atsiliepimus.

Kelkite kvalifikaciją

Darbo pasaulis gali sparčiai keistis, nes technologijų ir pramonės pažanga suteikia naujų priemonių esamiems darbams atlikti arba keičia dabartines darbuotojo pareigas. Nuolatinis darbuotojų mokymasis ir tobulėjimas ne tik užtikrina, kad jie turės įgūdžių, reikalingų išlikti kuo produktyvesniems, bet ir yra pagrindinis veiksnys, padedantis išlaikyti aukštą jų motyvaciją.

Reguliarus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas nebūtinai turi būti brangus. Yra daugybė būdų, kaip galite išlaikyti savo darbuotojus augančiame karjeros lygyje, neiššvaistydami savo biudžeto – nuo galimybių pasitempti iki mentorystės ir pasinaudojimo nemokamais internetiniais mokymosi ištekliais.

Dovanos darbuotojams

Darbuotojų motyvaciją gali padidinti ir dovanos. Kada ir kokias dovanas dovanosite savo darbuotojams, labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečios įmonės, situacijos ir jūsų lūkesčių. Kaip bebūtų, tai gali būti tiek kuprinės su logotipu, tiek ir termo puodeliai, marškinėliai ar kt.

Siūlykite aiškią profesinio tobulėjimo galimybę

Neužtenka tik kelti darbuotojų kvalifikaciją. Dar didesnį motyvacinį poveikį turi darbuotojams parodymas, kad jie gali pas jus siekti karjeros ilgalaikėje perspektyvoje. Svarbu individualiai pasikalbėti su darbuotojais apie jų karjeros ambicijas ir pasiūlyti jiems aiškias paaukštinimo galimybes. Nors ne kiekvieną darbuotoją motyvuoja paaukštinimas, tačiau daugelį jų tai motyvuoja, todėl įsitikinkite, kad jie žino apie paaukštinimo perspektyvas jūsų organizacijoje.