Laisvalaikis

Patarimai prieš einant į dūminę pirtį

Pirtis šiandieninio žmogaus gyvenime užima tikrai svarbią vietą. Taip yra, tikriausiai, dėl keleto priežasčių. Pirmiausia – tai mūsų protėvių gerai įvaldytas maudymosi būdas su savais ritualais ir papročiais. Antra – šiandieninio žmogaus gyvenimas įgavęs tokį beprotišką tempą, kad natūralus ir senoviškas kūno bei sielos atpalaidavimas yra tiesiog gyvybiškai būtinas. Galima įvardinti tik nedidelį trūkumą – pirčių pasirinkimas šiomis dienomis toks didelis, jog pasiklysti tikrai nėra sudėtinga. Nenusiminkite ir pasitikėkite profesionalias. O apie visus pirties niuansus daugiau skaitykite čia. Mes, tuo tarpu, šiek tiek plačiau apie dūminę pirtį.

Dūminės pirties išorinis vaizdas

Dūminė pirtis – juodumas, natūralumas ir ypatingas dūmų kvapas. Mėgstantiems itin išoriškai sterilią aplinką tai gali sukelti neigiamų emocijų. Skubame nuraminti – nors dūminė pirtis atrodo juodai, bet prausia tikrai labai baltai. O ir sterilumas jose – užtikrintas. Garai taip išvalo aplinką, kad mikrobų nerasite net su mikroskopu. 

Dūminės pirties kūrenimo principas

Dūminės pirties krosnelė yra akmenų krūva po kuriais kūrenant ugnį visur pilna dūmų, kurie iš pirties išeina kaip jiems patogu. Šioje pirtyje ir kūrenimo metu nėra dūmų, tačiau ugnis eina per akmenis. Tuo tarpu, maudymosi metu taip pat naudojama tik akmenyse sukaupta šiluma. Dūminėms pirtims naudojami moliniai ir mūriniai pečiai. Moliniai pečiai –  tai iš molinių ir šamotinių plytų sumūryta konstrukcija, kurios apačioje kūrenasi ugnis, o virš jų laikosi akmenys. Mūras  mūrijamas iki akmenų viršaus, leidžiant dūmams patekti į pirtį, Iš akmenų gali būti palikta  metro aukščio erdvė iš kurios dūmai nuvedami į kaminą. Kuris variantas geresnis, tikslaus atsakymo tikrai nėra. Pirmuoju atveju turėsime tikrą dūminę pirtį. Štai antru – pirtį su iš anksto iškūrenamu pečiumi, kurio akmenis nuolat nudegina ugnis.