Sveikata, grožis

Plaukų slinkimas: patarimai, kaip su tuo kovoti

Plaukų slinkimas yra pakankamai dažnai pasitaikanti problema. Amžius ir genetika neretai yra pagrindinė plaukų slinkimo priežastis, tačiau priežasčių gali būti ir gerokai daugiau. Todėl naudinga pateikti bent keletą patarimų, kurių pagalba galima sumažinti plaukų slinkimą ar lengviau išspręsti šią problemą.

Viduržemio jūros regiono dieta

2018 m. atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad mityba, kurioje yra daug žalių daržovių ir šviežių žolelių, pvz., Viduržemio jūros regiono dieta, gali sumažinti androgeninės alopecijos, lemiančios apytiksliai 95 % nuplikimo atvejų, riziką arba sulėtinti jos pradžią. Geriausi rezultatai buvo pasiekti tuomet, kai tyrimo dalyviai daugiau nei tris dienas per savaitę vartojo daug tokių maisto produktų kaip petražolės, bazilikai ir žalumynų salotos.

Baltymai

Plaukų folikuluose sudėties daugiausiai sudaro baltymai, vadinami keratinu. Vienas 2017 m. atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 100 su plaukų slinkimu susiduriančių žmonių, parodė, kad dalyviai susidūrė su kai kurių maistingųjų medžiagų trūkumu, tarp kurių buvo ir aminorūgštys, kurios yra baltymų sudedamosios dalys. Ir nors mokslininkai nurodo, kad reikia atlikti daugiau tyrimų, didesnis baltyminio maisto suvartojimas gali padėti sumažinti plaukų slinkimo riziką. Tarp sveikų pasirinkimų būtų tokie maisto produktai kaip kiaušiniai, riešutai, pupelės ir žirniai, žuvis, neriebūs pieno produktai, vištiena ir kalakutiena.

Kokosų aliejus

Remiantis 2018 m. atliktų tyrimų apžvalga, mokslininkai mano, kad kokosų aliejus galėtų padėti plaukus apsaugoti nuo žalos, kurią sukelia plaukų formavimo priemonių naudojimas ir ultravioletinės (UV) šviesos poveikis. Kokosų aliejuje esanti hialurono rūgštis padeda surišti plaukuose esančius baltymus, apsaugant plaukų šaknis ir patį plauką nuo lūžinėjimo. Kokosų aliejaus masažavimas į galvos odą gali paskatinti geresnę kraujotaką ir padėti plaukams lengviau ataugti.

Multivitaminų vartojimas

Atlikti tyrimai parodė, kad vitaminai ir mineralai gali padėti sumažinti plaukų slinkimo riziką. Kai kurių vitaminų ir mineralų trūkumas žmogaus organizme gali būti vienu iš veiksnių, nulemiančių plaukų slinkimą. Taigi, keletas vitaminų ir mineralų, kurie galėtų padėti yra selenas, vitaminas A, B, C, D ir E, cinkas ir geležis. Žinoma, prieš pradedant vartoti multivitaminų kompleksus ar bet kuriuos kitus maisto papildus visuomet rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus ir pasitarti su savo gydytoju.

Pirmojo pasaulyje plaukų užpildo pasitelkimas gydyme, tai vienas veiksmingiausių gydymų šios dienos trichologijoje

„Dr. Cyj“ yra Pietų Korėjos kompanijos „Caregen“ sukurtas preparatas, tapęs pirmuoju pasaulyje plaukų užpildu, skirtu plaukų slinkimo gydymui. Šis preparatas skatina plaukų augimą ir padidina plaukų apimtį. „Dr. Cyj Hair Filler“ komplekso dėka atsinaujina galvos odos ląstelės, galvos paviršiuje pagerėja kraujotaka, veiksmingai atgaivinamas plauko folikulas, kartu paskatinant plauko augimą ir paties folikulo didėjimą, visame šiame procese stabdant ir plaukų slinkimą. „Dr. Cyj“ produkte yra kiekvienam iš mūsų būtinos hialurono rūgšties ir 7 specializuoti biomimetiniai peptidai, kurie veikdami kartu užtikrina geriausius rezultatus, todėl po atliktų procedūrų aktyvesnis plaukų augimas, tankėjantys plaukai yra pastebimas vos po dviejų mėnesių.

Reguliarus plaukų trinkimas

Reguliarus plaukų trinkimas naudojant konkrečiam plaukų tipui pritaikytą kokybišką šampūną (kuriame nėra jokių kenksmingų cheminių medžiagų) gali padėti apsisaugoti nuo plaukų slinkimo išsaugant švarią ir sveiką galvos odą. Tačiau labai svarbu naudoti tik švelnų šampūną, kuris nesudirgintų galvos odos, nepažeistų ir neišsausintų plaukų bei šaknų. Priešingu atveju visa tai galėtų nulemti plaukų slinkimą.

Daugiau informacijos apie kovą su plaukų slinkimu ir naudingus patarimus rasite https://lazerineklinika.lt/proceduros/plauku-slinkimas-dr-cyj-hair-filler-pasaulyje-pirmasis-uzpildas/.