IT

Pos sistemos kavinėms: ką reikėtų žinoti?

Maitinimo įstaigų veikloje svarbiausia yra maisto kokybė ir nepriekaištingas aptarnavimas. Kad klientai būtų aptarnaujami profesionaliai ir greitai, svarbus ne tik personalo išsilavinimas ir gebėjimai, bet ir tinkami darbo įrankiai. Taupydami klientų laiką ir norėdami pagerinti savo darbo našumą, verslininkai maitinimo įstaigose diegia kompiuterines kasos sistemas. POS sistemos kavinėms ir restoranams – geriausias sprendimas, padėsiantis dirbti efektyviau ir pateisinti klientų lūkesčius.

Kokias funkcijas atliks sistema?

POS sistemos, kaip ir įprastas kasos aparatas, skirtas atsiskaitymams ir užsakymų suvedimui į sistemą. Tačiau skirtingai nei įprasti kasos aparatai, POS sistemos turi daug daugiau galimybių ir funkcionalumų. Pavyzdžiui, jeigu įprastas kasos aparatas turi vos kelias prekių rūšis, tai POS sistemos kavinėms leidžia į sąskaitą klientui suvesti visus jo užsakytus patiekalus ir gėrimus. Užsakymas greitai pasiekia virtuvę ir virtuvės darbuotojai mato tikslų ir išsamų užsakymą.

Taip pat POS sistemos užtikrina efektyvius atsiskaitymus ir leidžia naudoti įvairias lojalumo sistemas. Tai daug patogiau nei dirbant su įprastu kasos aparatu, kuriame darbuotojai nuolaidą turi suvesti patys, o kartais ir apskaičiuoti. Tai padidina žmogiškųjų klaidų riziką ir užtrunka  daug ilgiau. POS sistemos atpažįsta įvairias lojalumo korteles ir leidžia taikyti skirtingas lojalumo sistemas bei pritaikyti sąskaitoms skirtingų tipų nuolaidas.

Ar būtina pirkti visą komplektaciją?

Įprastas kasos aparatas yra kompiuteris su ekranėliu ir gryniesiems pinigams skirtu stalčiumi. POS sistemos yra daug funkcionalesnės, todėl turi ir daugiau sudedamųjų dalių. Tai yra ne tik pats kasos aparatas, bet ir skirtingi monitoriai, čekių spausdinimo aparatas, barkodų skeneris, atsiskaitymams kortele reikalingas aparatas, svarstyklės ir kiti papildomi priedai, kurių gali prireikti Jūsų darbo sferoje. Tikrai nebūtina įsigyti visų. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų kavinė nedidelė, Jums užteks pagrindinio kasos aparato, įrangos atsiskaitymams, monitoriaus ir užsakymų čekių spausdintuvo virtuvės darbuotojams bei barmenui.

Ar darbuotojai mokės naudotis sistema?

POS sistemos patogios tuo, kad kiekvienas darbuotojas naudojasi savo sistemoje esančiu prisijungimu, prie kurio prisijungia turėdamas savo kortelę. Taip galima stebėti skirtingų darbuotojų sugeneruotas apyvartas  ir matyti atliekamus veiksmus.

Jeigu esate įpratę dirbti su paprastu kasos aparatu, gali pasirodyti, kad POS sistemos kavinėms yra sudėtingos. Tačiau taip iš tiesų nėra. Sistemos yra lengvai perprantamos ir paprastai valdomos. Todėl net iki šiol su sistema nedirbę darbuotojai greitai išmoks ja naudotis ir taip sugebės sutaupyti, o klientus aptarnaus kokybiškiau ir greičiau.