Automobiliai

Pradedančiųjų vairuotojų požiūris į vairavimą

Vairuojam

Ar žinote, kas dažniausiai nulemia autoįvykius? Taip, jūs galvojate visiškai teisingai – tai neatsargus vairavimas, nesilaikant elementarių kelių eismo taisyklių. Tikrai ne kiekvienas vairuotojas, kuris eksploatuoja transporto priemonę ir dalyvauja eisme, yra pakankamai patyręs ir atsakingas. Labai dažnai pastebima, kad vairuotojai elgiasi neatsakingai ir aplaidžiai, manydami, kad vienas ar kitas iš pirmo žvilgsnio smulkus nusižengimas nesukurs jokių problemų ir leis jiems lengvai išsisukti. Tačiau praktika rodo, kad dažniausiai nutinka priešingai, todėl kiekvienas vairuotojas turėtų suprasti, kad jo priimami sprendimai ir atliekami veiksmai kelyje gali turėti tiesioginės įtakos tiek jam, tiek ir kitiems eismo dalyviams. Be to, būtina atminti, kad nuo kelyje priimamų sprendimų priklauso ir žmonių sveikata bei gyvybė, todėl vadovautis neatsakingu požiūriu tikrai nederėtų.

Kita vertus, kai kalbame apie vairavimą, turėtume kalbėti ir apie mokymąsi vairuoti. Pastaruoju metu didelė dalis jaunuolių, kurie sulaukia aštuoniolikos metų, skuba į vairavimo mokyklas, tikėdamiesi kuo greičiau gauti vairuotojo pažymėjimą, tačiau taip pat pastebima, kad jaunesni žmonės stengiasi visą tai padaryti kuo greičiau, negalvojant apie didesnę teorinę ir praktinę patirtį. Žinoma, tai yra klaida, kuri dažnai įtakoja ir rimtesnes avarijas, kuriose nukenčia tiek žmonės, tiek ir transporto priemonės.

Dėl šios priežasties kiekvienas jaunuolis turėtų suprasti, kokią didelę reikšmę kelyje turi jo poelgiai ir turima patirtis. Skubėti kuo greičiau sėsti už automobilio vairo tikrai nereikėtų. Tai turėtumėte daryti tik tuomet, kai jaučiamės tam kuo puikiausiai pasiruošę. Be abejo, didelę įtaką teorinei ir praktinei pradedančiųjų vairuotojų patirčiai turi ir pasirinkta vairavimo mokykla, todėl nereikėtų pamiršti, kad vairavimo kursus reikėtų rinktis taip pat ne ką mažiau atsakingai, skiriant tam pakankamai daug laiko, dėmesio ir pastangų.

Bet kuriuo atveju, kai pasirinksite vairavimo mokyklą ir baigsite pirminius mokymus, turėdami dokumentą, kuris leidžia jums keliauti laikyti egzaminus „Regitroje“, labai gerai pagalvokite ar esate tinkamai pasiruošę. Jei jaučiate turintys spragų, neskubėkite. Pirmiausia pasipraktikuokite spręsdami KET bilietus ir daugiau laiko praleiskite naudodamiesi papildomomis vairavimo pamokomis.

Patarimais pasidalino http://vairuojam.lt