Sveikata, grožis

Psichologas Vilniuje: kodėl psichologinės konsultacijos yra tokios naudingos

Pastaraisiais dešimtmečiais psichologų konsultacijos visame pasaulyje sulaukia vis didesnio populiarumo, kadangi jos padeda daugybei žmonių įveikti įvairias psichologines problemas ir susigrąžinti puikią gyvenimo kokybę. Kaip bebūtų, labai naudinga pateikti pagrindines priežastis ir įvardinti pagrindinę naudą, kurią gali suteikti psichologas Vilniuje ar bet kuriame kitame mūsų šalies mieste. Ir tai turėtų ypatingai pagelbėti tiems, kuriems yra neaiški psichologinių konsultacijų vertė arba kurie yra sutrikę dėl tokių paslaugų, ir kuriems gali kilti klausimų, kam gali būti naudingas lankymasis pas psichologą.

Padeda sumažinti neigiamus jausmus ir simptomus

Daugelis renkasi psichologų konsultacijas, kad sumažintų nepageidaujamus, neigiamus psichikos sveikatos sutrikimų, pvz., depresijos ir nerimo bei kitų sutrikimų, simptomus. Dažniausiai pasitaikantys nepageidaujami neigiami simptomai yra emocinis sutrikimas, nekontroliuojamas nerimas, miego sunkumai, save žlugdanti elgsena ir žalingi elgesio įpročiai bei beviltiškumo jausmas. Šie neigiami simptomai dažnai nulemia ir gyvenimiškus sunkumus, pvz., tampa sunkiau užmegzti ar palaikyti santykius, būna sunku pasiekti gerus rezultatus moksluose ar darbe, sunkiau vykdyti šeimos ir kitas socialines pareigas, laikytis įstatymų ir socialinių taisyklių.

Laimei, iki šiol yra sukarta daug veiksmingų psichologinių terapijų ir metodikų, kurios padeda sumažinti tokius nepageidaujamus neigiamus simptomus, galinčius pabloginti mūsų gyvenimą. Profesionalūs psichologai yra apmokyti taikyti tokias metodikas, kad sumažintų neigiamus simptomus ir pagerintų jūsų gyvenimo kokybę.

Padeda nustatyti naujus tikslus saugioje erdvėje, kai jaučiatės pasimetę

Psichologų konsultacijos taip pat gali padėti nustatyti naujus gyvenimo tikslus ir kryptis, kai galite jaustis pasimetę. Kai gyvename tokiu įtemptu gyvenimo ritmu ir kai mūsų pečius kasdien slegia tiek daug rūpesčių bei vargų, labai lengva pasijusti pasimetusiam, prislėgtam gyvenimo reikalavimų, nežinančiam, ko nori ir kuria linkme eiti savo gyvenime. Psichologinių konsultacijų metu jūsų psichologas padeda jums lengviau apmąstyti, kas gyvenime yra svarbiausia, padeda sulėtinti mintis, kad galėtumėte rasti prasmingas kryptis, ir taip pat padeda nustatyti realius ir įgyvendinamus tikslus, padedančius žengti pirmyn ir labiau pasitikėti savimi.

Padeda patirti tikrą žmogiškąjį ryšį

Kitas prasmingas psichologinių konsultacijų tikslas – užmegzti ir pajusti ryšį su žmogumi, kuris tikrai nori suprasti ir išklausyti jūsų patirtį, istoriją ir tikrąją tiesą. Psichologas yra apmokytas padėti užmegzti su jumis nuoširdų ryšį, nesileisdamas į gynybines kalbas, neteisdamas jūsų, nesistengdamas laimėti ar būti teisesnis už jus. Jūsų terapeutas yra išmokytas skirti jums laiko ir erdvės, kad galėtumėte jaustis patogiai, ir kartu kantriai padėti jums pasijusti suprastiems, suteikti erdvės rasti tai, ką norite pasakyti, būti savimi ir jaustis priimtiems. Tai yra labai unikali erdvė, kurioje jūsų psichologo darbas – pasitikėti jumis ir galvoti tik apie tai, kas jums iš tikrųjų galėtų būti naudinga.

Padeda atrasti ir išvystyti naujas galimybes

Įsitraukiant į psichologinių konsultacijų procesą, neretai jūs ir jūsų psichologas atrandate naujas savo asmenybės dalis, naujas perspektyvas ir mąstymo būdus, naujus kelius, kuriais galite pasukti, taip pat naujus talentus, kuriuos galite išsiugdyti, ir naujus asmenybės aspektus, kuriuos galbūt norėsite geriau suprasti ir integruoti į savo kasdienę patirtį. Viso šio proceso metu galite atrasti naujų galimybių, nesvarbu, ar tai būtų kas nors nedidelio, ar kas nors didesnio. Toks naujo tipo atradimas suteikia įžvalgų apie save, kuris gali prisidėti prie jūsų šviesesnės ateities.

Plačiau: Psichologas.org