Namai,  Prekės ir paslaugos

Santechnikai – darbo pobūdis ir svarba visuomenėje

santechnikaiŠiuolaikinės statybos, gyvenamųjų ir komercinių, bei gamybinių pastatų aprūpinimas neįmanomas be santechniko. Šalto ir karšto vandens tiekimas, kanalizacija, centrinis šildymas – visos šios komunikacijos ir jų nepertraukiamas veikimas priklauso nuo santechniko profesionalumo.

Santechnikai turi dirbti visose veikiančiose statybose, dideliuose namų ūkiuose, gyventojus aprūpinančiose tarnybose.

Santechnikų darbo ypatumai

Santechnikos darbai – svarbus statybos etapas, nuo kurio priklauso jaukumas ir namo gyventojų komfortas, vidinių pertvarų vientisumas ir pan. Santechnikai ne tik atlieka montažinius ir įrengimo darbus, skirtus sumontuoti naujai santechnikos įrangai. Didelę reikšmę jų darbe turi remontas, profilaktinė priežiūra, o taip pat senos įrangos keitimas nauja.

Santechnikai didelę darbo dalį paaukoja vamzdžiams įrengti ir prižiūrėti. Juk būtent vamzdžiais teka vanduo, į kanalizaciją patenka nutekamieji vandenys, taip pat vamzdžiais atkeliauja gamtinės dujos, be jų neįsivaizduojamas apšiltinimo procesas.

Santechnikai taip pat palaiko miesto šildymo sistemos ir kanalizacijos tinklų darbą. Santechnikų darbas susijęs su nemaža rizika, reikalauja didelės atsakomybės, gero pasiruošimo ir aukštos kvalifikacijos, savo darbo išmanymo.

Santechnikų atliekamų darbų rūšys

Santechnikai – tai žmonės, kurie per kelias minutes gali nuraminti kuoktelėjusį maišytuvą, sureguliuoti šildymo sistemos veikimą. Santechnikai turi pareigą ir pašaukimą kiekvienam namų ūkiui ir jame gyvenantiems žmonėms suteikti jaukumą ir komfortabilias gyvenimo sąlygas.

Smulkiau vardijame darbus, kuriuos gali dirbti žmogus, įgijęs santechniko specialybę:

  • Sanitarinių sistemų ir įrangos montavimas, statant pastatus;
  • Remonto ir eksploatacijos darbai, komunalinėse tarnybose;
  • Darbai avarinėse tarnybose;
  • Privataus remonto darbai, pagal individualų susitarimą su būsto savininku, atliekami už sutartą atlyginimą.

Svarbu, kad visi darbai būtų atliekami kokybiškai. Kad sulūžęs maišytuvas nejaudintų savininkų ilgą laiką, reikia kreiptis į patyrusį specialistą. Nutekėjimo likvidacija požeminėje kanalizacijoje, kanalizacijos vamzdžių sujungimas ir suvirinimas – labai sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas. Todėl meistro paslaugos ne itin pigios.

Socialinė santechnikų darbo svarba visuomenėje

Santechnikų paslaugų paklausa rinkoje – didelė ir nepertraukiama. Juk santechnikai reikalingi ne tik statant naujus gyvenamuosius ar kitos paskirties namus, bet ir remontuojant senus. O nenumatytų avarinių situacijų metu, santechnikai – patys svarbiausi žmonės. Ir nors į jų darbą daugelis žmonių neatkreipia pakankamo dėmesio, kol neiškyla vienokia ar kitokia problema, be šios specialybės atstovų mūsų gyvenimas galėtų netekti patogumų, prie kurių pripratome ir kuriuos vertiname kaip kažką savaime suprantamo, ir pastovaus.

Taigi santechnikai – neatsiejami nuo mūsų patogios kasdienybės, garantuoja mūsų namų komfortą ir yra pirmieji asmenys, į kuriuos kreipiamės, jei užsikimšo kriauklė, sugedo unitazo bakelis ar kvailioja maišytuvas vonioje. Tačiau turime nepamiršti, kad kokybiškas paslaugas suteiks tik kvalifikuotas ir patyręs specialistas. Todėl, prieš kviečiantis santechniką į namus, verta paieškoti atsiliepimų apie jo darbą, taip pat patartina kviestis tik tuos meistrus, kurie visus darbus atlieka oficialiai.