Finansai

Skolų išieškojimas: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Skolų išieškojimas (ypač, kai siekiama atgauti įsiskolinimą iš fizinio asmens) yra daugeliui aktualus procesas, su kuriuo bent kartą gyvenime tenka susidurti ne vienam iš mūsų. Deja, ši procedūra iki šiol yra apipinta įvairiomis baimėmis ir mitais, kurie neatitinka tikrovės… Kokie dažniausi klausimai užduodami kreipiantis dėl skolų išieškojimo?

Skolų išieškojimo specialistai atsako į 3 populiarius klausimus apie šią paslaugą:

  1. Kodėl skolą išieškoti savarankiškai nerekomenduojama?

Jeigu kalba sukasi apie skolos atgavimą iš fizinio asmens, tai dažniausiai nėra paprastas ir greitas procesas. Dažniausiai paprasto susitarimo nepakanka, o jeigu skolininkas piktybiškai nereaguoja į geranorišką kreipimąsi dėl pinigų atgavimo, būtina kreiptis į skolos išieškojimo įmonę. Tokiu atveju procesą valdo specialistai, kurie turi svarbių teisinių žinių, praktinės patirties ir veikia profesionaliai, laikydamiesi visų įstatymu numatytų žingsnių. Tik tada skolų išieškojimas bus maksimaliai greitas ir efektyvus.

  • Kokiais atvejais skolą įmanoma nurašyti?

Tokia situacija nėra labai dažna, tačiau yra numatyti tam tikri atvejai, kuomet skola gali būti nurašoma. Skolų išieškojimas nutraukiamas bankroto ar įmonės likvidavimo atveju (jeigu skolininku buvo ne fizinis, o juridinis asmuo). Taip pat skolos nurašymas galimas mirties atveju (jeigu nėra artimųjų, kurie perimtų skolą). Dar ši procedūra gali būti pritaikoma, jeigu skola labai nedidelė, tačiau skolininko materialinė ir finansinė padėtis nesuteikia galimybių atiduoti įsiskolinimo. Visais kitais atvejais nuo prievolės atiduoti skolą pasislėpti nepavyks.

  • Ar skola gali pereiti skolininko artimiesiems?

Tikrai taip, tokia situacija pasitaiko pakankamai dažnai. Jeigu išieškoti reikalingos sumos iš skolininko neįmanoma, ji gali pereiti jo artimiesiems. Dažniausiai tai yra sutuoktinis(-ė) arba vaikai. Taip nutinka dėl to, kad teisiškai visas turtas, kurį sutuoktiniai užgyvena jau po santuokos sudarymo, yra laikomas bendru (nebent prieš tai sudaroma oficiali, notaro pripažinta vedybinė sutartis). Vaikai taip pat gali paveldėti šią skolą, jeigu po tėvų mirties ar kitu atveju perima jų turtą. Tai galioja net tokiu atveju, jeigu vaikai apie skolą prieš priimant palikimą nieko nežinojo.