Laisvalaikis

Spineriai

Spineriai

Iš anglų kalbos kilęs žodis spineris reiškia suktuką. Šiuo metu spineris yra įgavęs paprastos konstrukcijos sukimosi žaislo prasmę,  kuris kaip manoma, gali padėti įveikti stresą. Naudojant spinerį taip pat galima lengviau susikaupti, todėl spineriai tampa vis labiau populiarūs  įvairaus amžiaus žmonių tarpe, ypač tarp vaikų ar paauglių.

Mokslininkų nuomonės dėl spinerio įtakos streso mažinimui išsiskiria. Pavyzdžiui vieni mokslininkai teigia, kad spineriai yra idealus daiktas tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurie turi problemų, susijusių su susikaupimu arba gali būti netgi efektyvi pagalba kovojant su aktyvumo ir dėmesio sutrikimais. Kiti mokslininkai teigia, kad nėra tokio spinerių gydomojo poveikio įrodymų, o visa pateikta informacija tėra reklamos triukai. Taip pat yra nuomonė, kad tiesa yra kažkur per vidurį.

Spinerio konstrukcija yra gan paprasta. Šio  žaislo šerdį sudaro guoliai, kurių dėka išjudintas žaislas gali ilgai suktis aplink savo ašis. Pigiausių spinerių korpusas gali būti pagamintas iš plastiko, o brangesnių šio žaislo variantų korpusai gali būti pagaminti ir iš medžio ar meto. Paprastai spinerių dydis neviršija šešis su puse centimetro.

Su tokiu žaislu kaip spineris galima daryti įvairių dalykų, triukų kurių pavyzdžių galima nesunkiai rasti internete, o „YouTube“ tinkle galima rasti nemažai video medžiagos su išsamiais paaiškinimais. Daugelis pastebi, kad šie žaislai yra itin populiarūs, tačiau vienareikšmiškai atsakyti į  klausimą, kodėl taip yra, pakankamai sudėtinga. Nėra abejonių, kad spineriai yra populiarūs dėl to, kad jų maža kaina, nedideli matmenys, o taip pat jie pasižymi universalumu, o vaikams jis yra įdomus todėl, kad galima varžytis kieno spineris suksis greičiau ir ilgiau. Taip pat turėti spinerį pasidarė madinga įvairaus amžiaus, o ypač jaunimo tarpe.

Kol kas paskubomis nederėtų teigti, kad spineriai didelį teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, o tiesiog palaukti oficialių mokslininkų išvadų. Tačiau, jeigu norite  užimti savo vaikus kokiu nors nebrangiai kainuojančiu daiktu, tai spineris tam puikiai tinka, juo labiau kad jis neturi aštrių briaunų, o jo dydis yra toks, kad neįmanoma jo praryti.