Sunu maistas internetu
Gyvūnai

Šunų maistas internetu: kaip pasirinkti tinkamiausią

Jei esate šuns šeimininkai, savo augintiniui turite pasirinkti geriausią šunų maistą. Nuo to tiesiogiai priklauso jūsų šuns sveikata ir savijauta. Tačiau, kai šiandien šunų maistas internetu ir fizinėse parduotuvėse pasižymi tokiu dideliu asortimentu, ne vienam šuns šeimininkui gali kilti daugybė klausimų ir dilemų, kaip užtikrinti subalansuotą mitybą savo augintiniui. Todėl tam, kad pasirinkti būtų lengviau, verta pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Kaip išsirinkti geriausią šunų maistą?

Nors šiuolaikinė šunų maisto rinka yra didžiulė, ne visuomet išsirinkti geriausią šunų maistą būna paprasta. Daugybės skirtingų prekės ženklų ir maisto rūšių asortimentas visą pasirinkimo procesą gali paversti ganėtinai painiu ir komplikuotu. Tačiau žinant bazinius veiksnius, pasirinkimas gali tapti daug paprastesnis.

Skaitykite šunų maisto etiketes

Visų pirma, nuo šiol turite įprasti skaityti šunų maisto etiketes, lengviau suprasdami, kokiu maistu šersite savo augintinį, ir kartu būdami tikri, kad šunų maiste nėra sudedamųjų dalių, kurioms jūsų šuo yra alergiškas. Be to, skaitydami šunų maisto etiketę jūs ne tik susipažinsite su jo sudedamosiomis dalimis, tačiau taip pat išsiaiškinsite, kokio amžiaus šuniui yra pritaikytas maistas, koks yra produkto maistingumas ir šuns šėrimo rekomendacijos. Tai turėtų padėti lengviau suprasti, ar konkrečios rūšies šunų maistas jūsų augintiniui galėtų užtikrinti subalansuotą mitybą.

Skaitant šunų maisto etiketę taip pat turite atkreipti dėmesį į produktus, kurie yra sąrašo viršuje – tarp jų turėtumėte matyti šviežią mėsą. Taip pat turite įsitikinti, kad sudedamųjų dalių sąraše nėra jokių dirbtinių priedų, kadangi jie neturi maistinės vertės. Taigi, šunų maistas, kurį pasirinksite savo augintiniui, privalo būti visavertis ir subalansuotas.

Atsižvelkite į savo šuns mitybos poreikius

Svarbu suprasti, kad kiekvienas šuo yra skirtingas. Skiriasi šunų amžius, veislė, svoris ir sveikatos būklė, todėl ir šunų mitybos poreikiai nėra vienodi. Pavyzdžiui, jei jūsų šuo yra labai jaunas, jo maiste esančių maistinių medžiagų balansas skirsis nuo maisto, kuris yra skirtas vyresnio amžiaus šunims.

Kiekvienam šuniui reikia tinkamo baltymų, sveikųjų riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralų balanso, todėl atsižvelgdami į savo šuns individualius poreikius, kartu atsižvelkite ir į šunų maisto sudėtyje esančius šių medžiagų kiekius:

  • Baltymai: baltymai yra būtini jūsų šuns gerai sveikatai ir savijautai, kadangi jie yra pagrindiniai ląstelių, organų, audinių bei kitų medžiagų statybiniai elementai. Daug baltymų yra vištienoje, jautienoje, kalakutienoje, ėrienoje ir žuvyje.
  • Riebalai: sveikieji riebalai šuniui suteikia daug jam būtinos energijos.
  • Angliavandeniai: jie yra labai svarbūs sveikam šuns virškinimui ir žarnyno sveikatai bei energijos palaikymui.
  • Vitaminai: jie padeda išlaikyti stiprius kaulus ir sveiką kailį.
  • Mineralai: jie palaiko sveikus šuns dantis ir kaulus, kartu pasirūpindami, kad visos medžiagų apykaitos funkcijos vyktų sklandžiai.

Atsižvelkite į šuns amžių, veislę ir dydį

Šuns amžius, veislė ir dydis – tai yra trys svarbiausi veiksniai, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis tinkamiausią šunų maistą. Pavyzdžiui, bėgant metams šuns medžiagų apykaitą ir kūno svoris keičiasi, o kartu mažėja ir aktyvumo lygis, todėl labai svarbu, kad skirtingais šuns gyvenimo etapais būtų pasirenkama ir tinkamiausia mityba, jos pagalba efektyviau kontroliuojant šuns svorį.

Tuo tarpu, jei jūsų šuo jau turi antsvorio, reikėtų pasirinkti šunų maistą, kuris būtų skirtas svorio reguliavimui, padedant jam lengviau atsikratyti papildomų kilogramų, išlaikant optimalų kūno svorį ir kartu suteikiant šuns organizmui visas būtiniausias maistines medžiagas.

Atsižvelkite į šuns aktyvumo lygį

Atsižvelgdami į savo šuns aktyvumo lygį jūs galite lengviau nustatyti, kokio maisto kiekio reikės jūsų augintiniui. Kuo didesnis yra jūsų šuns aktyvumo lygis, tuo jis kasdien turės gauti daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų, kad išliktų energingas, žvalus, tvirtas ir sveikas. Tuo tarpu šuniui senstant ir būnant vis mažiau aktyviam, jam reikia mažiau maisto.

Pabaigai

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad išrinkti tinkamą šunų maistą bus sudėtinga, atsižvelgiant į aukščiau minėtus veiksnius tai padaryti turėtų būti daug paprasčiau. Be to, šunų maistas internetu gali palengvinti pasirinkimo procesą, nes tokiu būdu tampa daug lengviau palyginti skirtingų prekės ženklų ir rūšių maistą. Galiausiai visuomet naudinga pasitarti su veterinarijos gydytoju dėl tinkamiausio mitybos plano savo šuniui.

Informacija: Lenda.lt